منو1
Untitled
جضنواره قصه‌گویی
1397/11/23 سه‌شنبه با حضور پرشور دانش‌آموزان و کتابداران چهار استان؛ جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی نهاد در شیراز آغاز به کار کرد جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ویژه چهار استان جنوب کشور صبح امروز (سه‌شنبه 23 بهمن) در شیراز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در افتتاحیه این دوره با بیان اینکه در دنیایی قرار داریم که سراسر تحول است، گفت: این تحولات جدید باعث می‌شود نیازها تغییر کند، در این دنیا ضروری است که خود را با آن تحولات همسو کنیم تا با جامعه مخاطب ارتباط بهتری داشته باشیم.

 روح‌الله منوچهری تصریح کرد: کتابخانه‌های عمومی مرکزی هستند که بیشتری طیف مخاطب را دارند و باید با این تحولات همراه باشند.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره کمک می‌کند که  داشته‌های خود را به اشتراک بگذاریم و از دیگران بیاموزیم، گفت: قصه ابزار کمک کننده و انتقال دهنده مسائل تربیتی است و کتابداران در صف مقدم این مسیر هستند.

 منوچهری همچنین با اشاره به اینکه در این دوره از رقابت 41 کتابدار از استان‌های فاس، بوشهر، کرمان و هرمزگان حضور دارند گفت: در مرحله اول این جشنواره که فراخوان آن در آذرماه برگزار شد تمامی کتابداران کتابخانه‌های عمومی و اعضای علاقه‌مند، فایل‌های قصه‌گویی خود را در سایت بارگزاری کردند و از میان آن‌ها افرادی که امتیاز لازم را کسب کردند به این مرحله راه یافتند.

منوچهری ادامه داد: کتابداران منتخب طی امروز و فردا به رقابت می‌پردازند و برگزیدگان این دوره که در مراسم اختتامیه معرفی می‌شوند، به مرحله کشوری که در سال آینده در تهران برگزار می‌شود، حضور خواهد یافت.

به گفته وی در این رقابت چهار نفر در بخش رقابی آزاد و دو نفر در بخش ویژه (گویش یا شاهنامه خوانی) برگزیده می‌شوند.  اختتامیه ا ین دوره نیز فردا چهارشنبه 24 بهمن ساعت 15 خواهد بود.

گفتنی است در ادامه براساس قرعه کشی کتابداران به قصه‌گویی پرداختند. این رقابت به وسیله نرگس جعفری، ملکی چیذری و غلامعلی کیومرثی از داوران باتجربه در حوزه قصه‌گویی کشوری داوری خواهد شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 523