منو1
Untitled
اینترنت رایگان لار
1397/9/5 دوشنبه در دومین مرحله از طرح ارائه خدمات اینترنت وای فای در کتابخانه های عمومی استان؛ ۶۰ کتابخانه عمومی فارس به اینترنت بی سیم رایگان مجهز می شوند مرحله دوم طرح ارائه خدمات اینترنت وای فای در کتابخانه های عمومی فارس از کتابخانه عمومی باغ نشاط لار آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی، همزمان با هفته کتاب و در ادامه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لارستان، دومین مرحله اجرای طرح ارائه خدمات اینترنت وای فای در کتابخانه های عمومی فارس، با در نظر گرفتن ۶۰ کتابخانه عمومی در سراسر استان در لارستان آغاز شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این مراسم با اشاره به اینکه طرح ارائه خدمات اینترنت وای فای در کتابخانه های عمومی از هفته کتاب سال 96 در فارس آغاز شد، عنوان کرد: در گام اول این طرح ۱۰ درصد کتابخانه عمومی استان به اینترنت رایگان مجهز شدند و در گام دوم که امروز از کتابخانه عمومی باغ نشاط لار آغاز می شود، ۶۰ کتابخانه عمومی دیگر نیز به این امکان تجهیز خواهند شد.

روح الله منوچهری با تصریح اینکه در این مرحله، کتابخانه هایی از تمامی شهرستان ها مدنظر قرار گرفته است، گفت: با اجرای این طرح، کتابخانه های عمومی در تمامی شهرستان ها به این قابلیت مجهز می شوند. اعضای کتابخانه های عمومی فارس به اینترنت بی سیم با پهنای باند دو مگ دسترسی دارند که می توانند با استفاده از گوشی همراه، تبلت و لپ تاپ خود از این خدمات بهره ببرند.

وی پیش بینی اتمام این طرح را یک‌سال عنوان کرد و گفت: هزینه این طرح ۲ میلیارد ریال خواهد بود.

منوچهری دسترسی به اینترنت بی سیم رایگان را از نیازهای اساسی کتابخانه های عمومی دانست و گفت: کتابخانه ها باید به سمت تکنولوژی روز پیش بروند، که از جمله آن ارائه اینترنت بی سیم رایگان به منظور دسترسی راحت تر است تا به وسیله آن تمامی اعضا به ویژه پژوهشگران و محققان به منابع اطلاعاتی و علمی دسترسی راحت تری داشته باشند.

به گفته مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در حال حاضر ۲۳۴ کتابخانه عمومی در استان فارس وجود دارد که از این میان ۱۹۰ کتابخانه نهادی است. با اجرای این طرح، در مجموع ۸۰ کتابخانه عمومی نهادی در استان که معادل ۴۰ درصد از کتابخانه های عمومی نهادی فارس است به اینترنت بی سیم رایگان دسترسی خواهند داشت.

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 381