اخبار ویژه

1398/1/28 چهارشنبه در کتابخانه عمومی ملاصدرای شیراز؛ کودکان سیل زده محله سعدی، کودکی کردند کتابخانه های عمومی محله سعدی شیراز با برگزاری جنگ شادی در حمایت از کودکان سیل زده شیراز، خنده را بر لبان دانش آموزان دبستان سعدی نشاندند.

با وجود اینکه دوست داشت خودش جایزه بگیرد؛ اما شوق خواندن کتاب قصه ای که هم کلاسی اش در مسابقه برده بود، در چشمانش برق می زد؛ شور و هیجان داشت که در مسابقه بعدی شرکت کند و امشب با یک کتاب به خانه برود؛ چون شرط جایزه گرفتن این بود که «امشب کتاب را در خانه بخوانند و فردا برای دوستان خود از قصه آن بگویند».

این، اشتیاق تمامی دانش آموزانی بود که روز 28 فروردین ماه مهمان کتابخانه عمومی ملاصدرای شیراز بودند. کودکانی که در هفته اول بهار، سیلاب شیراز به محل زندگی شان رسید و بخشی از کودکی آن ها را با خود برد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، کتابخانه های عمومی سعدی و ملاصدرای شیراز امروز در ویژه برنامه حمایت از کودکان سیل زده محله سعدی، میزبان شصت نفر از دانش آموزان دبستان سعدی بودند. این نشست با حضور روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس، فاطمه صفری راد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز و جمعی از کتابداران شیرازی همراه بود که با برنامه های قصه گویی، مسابقه و اهدای کتاب برای کودکان به انجام رسید.

ششم فروردین ماه 1398 پس از طغیان سیلاب در شیراز، آب به منطقه سعدی رسید. منطقه ای کم برخوردار با جمعیتی بسیار. در این میان، اما سه کتابخانه عمومی ملاصدرا، سعدی و قطب الدین در محله سعدی، با همراهی، حمایت و برنامههای فرهنگی و کتابخوانی، دوره گذر از ویرانی سیلاب را برای کودکان آسان کردند. کتابخانه عمومی ملاصدرای شیراز همچنین از ابتدای بحران سیل در شیراز به عنوان پایگاه جمع آوری حمایت های مردمی از سوی فرمانداری و شهرداری شیراز به مردم سیل زده خدمت رسانی کرده است.