اخبار ویژه
شهرستان ها
دیگر رسانه ها
اخبارکوتاه
طلوع خورشید رضوی در کتابخانه های عمومی استان فارس؛
کتابخانه‌های عمومی استان فارس از آغاز بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور، با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، میزبان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی هستند.
حسین فتاحی عنوان کرد؛
حسین فتاحی، نویسنده کتاب «هشت قصه از امام جواد(ع)» گفت: از آنجا که معتقدیم همه ائمه معصومین(ع) نور واحد هستند، ابتکار نهاد در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با افزودن سیره یکی از ائمه معصومین در هر دوره، در کنار سیره امام رضا(ع) به عنوان موضوع اصلی، بسیار قابل تقدیر است.
خوانش شیوه نامه جشنواره با حضور بیش از 50 عضو؛
نشست کتابخوان تخصصی جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی چهار کتاب در رده سنی بزرگسال، به همت کتابخانه عمومی محمدرسول الله(ص) خرامه برپا شد.
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاسارگاد انجام شد:
نشست کتابخوان تخصصی ویژه جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با برگزاری یادواره شهدا در شهرستان پاسارگاد برگزار شد.
علی جانفزا عنوان کرد؛
نویسنده کتاب «مهارت‌های ارتباط موثر در سیره امام رضا علیه‌السلام» ضمن تشریح محتوا و بخش‌های مختلف این اثر گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از سویی مراجعه به کتاب را افزایش داده و از سوی دیگر مشوقی برای تولید آثار کیفی بیشتر توسط اهالی قلم خواهد بود.
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی فیروزآباد تأکید شد:
انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآباد به منظور بررسی نیازهای کتابخانه های عمومی شهرستان و برگزاری هرچه باشکوهتر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان برگزار شد.
نویسنده کتاب «امام رضا علیه السلام»:
زهرا عبدی، نویسنده کتاب «امام رضا علیه السلام» اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی رشته تاریخ اسلام، به ویژه سیره فردی و اجتماعی اهل بیت علیهم السلام و فرهنگ کتابخوانی را ترویج می کند.
همراه با برگزیدگان بخش خانوادگی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
فاطمه صارمی از برگزیدگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش خانوادگی، گفت: اگرچه برگزیده شدن، شیرینی مطالعه کتاب‌های جشنواره را برای ما بیشتر کرد، اما نکته مهم این بود که مطالعه این آثار باعث شد، تلاش ویژه‌ای برای پیاده‌سازی آموزه‌های این کتاب‌ها در زندگی، انجام دهیم.
گزارش تصویری؛
برگزاری پنج جلسه کمیته اجرایی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس؛
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس از گویا سازی پنج کتاب جشنواره کتابخوانی رضوی و مناسب سازی یک قصه برای شرکت ناشنوایان در این جشنواره در استان فارس خبر داد.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری:
آیت الله دکتر احمد بهشتی عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تأثیرگذاری برنامه های ارزشی همچون جشنواره کتابخوانی رضوی از خانواده ها، مربیان، امامان جمعه و اصحاب مساجد خواست تا در برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره رضوی همکاری کنند.
به منظور تسهیل در دسترسی علاقه مندان؛
نرم‌افزار نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه تلفن‌های همراه به منظور تسهیل در دسترسی علاقه مندان به شرکت دراین جشنواره ارائه شد.
به همت کتابخانه عمومی قائمیه برگزار شد:
کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان، پنجمین منبر کتاب امیدهای جماران را در دومین سال پیاپی در حسینیه جماران اشکنان برگزار کرد.
با صدور پیام هایی؛
فرمانداران و ائمه جمعه چند شهرستان فارس با انتشار پیام هایی مردم را به مشارکت حداکثری در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.
پیام نماینده ولی فقیه در استان فارس برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی:
حضرت آیت الله لطف الله دژکام، خطیب جمعه شیراز در پیامی از آحاد مردم استان فارس برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
مدیرکل زندان های استان فارس اعلام کرد:
حشمت الله حیات الغیب با اشاره به استقبال مددجویان از جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: برنامه ریزی لازم جهت اجرای نهمین دوره جشنواره مسابقات رضوی در بین مددجویان، خانواده ها، کارمندان و کارکنان وظیفه زندان انجام شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس خبر داد:
روح الله منوچهری با اشاره به آغاز نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: تاکنون 3660 جلد کتاب از منابع این جشنواره به کتابخانه‌های عمومی فارس و سازمان‌هایی مشارکت کننده استانی ارسال شده است.
به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
پوستر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف اطلاع رسانی این جشنواره و استفاده در کتابخانه ها، اماکن عمومی و فضاهای شهری در سطح کشور منتشر شد.
مشارکت همگانی فارسی ها در مسابقه برای امام رضا (ع)؛
در نشستی که با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور نمایندگان دستگاه های استانی برگزار شد، بیست اداره کل و سازمان فارس آمادگی خود را برای همکاری در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام کردند.
فارسی ها به مسابقه ملی کتابخوانی دعوت می شوند؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به آغاز نهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و آمادگی کتابخانه های عمومی برای برگزاری باشکوه این دوره، از مردم فارس برای شرکت در این جشنواره ملی دعوت کرد.