منو1
Untitled
انجمن شهرستان خنج
1397/10/24 دوشنبه به منظور بررسی شرایط کتابخانه های عمومی؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خنج برگزار شد با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی خنج، نیازهای کتابخانه ای این شهرستان بررسی شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، نشست اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خنج با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و فرماندار خنج برگزار شد.
روح الله منوچهری در این نشست ضمن قدردانی از مسئولان شهرستان به دلیل همکاری های صورت گرفته، به بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان پرداخت و عنوان کرد:  شهرستان خنج برای رسیدن به میانگین شاخص های سنجش کتابخانه ها مانند زیربنا، تعداد اعضاو تعداد کتاب، به تلاش و حمایت بیشتری نیاز دارد؛ این در حالی است که در مرکز این شهرستان، تنها کتابخانه عمومی «پیامبر اعظم(ص)» با حدود 200 متر زیربنا وجود دارد که  پاسخگوی نیاز شهر نیست.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در ادامه با اشاره به کمبود فضای کتابخانه ای در خنج؛  بر ضرورت اختصاص اعتبارات کتابخانه ها از سوی فرمانداری تأکید کرد.

رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی فارس، در ادامه با بیان اینکه در چند سال گذشته سه کتابخانه روستایی در خنج راه اندازی شده است، افزود: اولویت مجموعه کتابخانه های عمومی فارس راه اندازی کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه است. در حال حاضر شهرستان خنج، شهر بدون کتابخانه ندارد؛ اما ضروری است که فضای کتابخانه های شهری خنج توسعه یابد.

مختار عباسی فرماندار شهرستان خنج نیز در این دیدار با اعلام آمادگی فرمانداری و مسئولان شهرستان برای کمک و همکاری با مجموعه کتابخانه های شهرستان، خواستار اجرای برنامه های فرهنگی متنوع در حوزه های مختلف شد که با تأکید وی مصوب شد تمام ادارات شهرستان در اسفند ماه گزارش فعالیت های انجام شده در حوزه همکاری با کتابخانه ها را ارائه دهند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی خنج همچنین با اشاره به اینکه ضروری است شهرداری خنج، زمین مناسبی را برای کتابخانه مرکزی اختصاص دهد، گفت: لازم است کتابخانه های مشارکتی در سطح شهرستان فعال شوند.

جابر ضیائی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی خنج نیز در ادامه  گزارشی از عملکرد و خدمات کتابخانه های عمومی شهرستان را ارائه و  پیگیری های انجام شده درخصوص زمین کتابخانه مرکزی و همکاری با شهرداری خنج را تشریح کرد.

این در حالی است که موضوع هایی همچون زمین کتابخانه مرکزی شهر خنج، پیش بینی اعتبارات برای ساخت کتابخانه مرکزی، نحوه راه اندازی کتابخانه سیار در روستاها،  اجرای برنامه های فرهنگی در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بررسی مصوبات جلسات پیشین انجمن موضوع های دیگر این نشست بود.

گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، همچنین در ادامه مأموریت یک روزه خود به شهرستان خنج با حضور در کتابخانه های عمومی «پیامبر اعظم (ص)» شهرخنج، «شیخ عبدالکریم زرعونی» روستای سده، «کتابخانه عمومی چاه طوس» روستای چاه طوس و «کتابخانه عمومی محمله» شهر محمله ضمن بازید از فعالیت های این کتابخانه ها، با کتابداران دیدار و گفت وگو کرد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 325