منو1
Untitled
انجمن قیروکارزین

انجمن قیروکارزین

انجمن قیروکارزین

انجمن قیروکارزین
1397/11/17 چهارشنبه با حضور مدیر کل اداره کتابخانه های عمومی فارس؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قیروکارزین برگزار شد ششمین نشست اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قیروکارزین در سال جاری با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و به ریاست فرماندار قیروکارزین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، روح الله منوچهری در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قیروکارزین، به شاخص های کتابخوانی این شهرستان اشاره کرد و آمار کتابخانه های عمومی شهرستان در حوزه فضای کتابخانه ای، اعضای کتابخانه ها، تعداد نسخه کتاب ها و همچنین تعداد کتابخانه های شهرستان و شاخص های توسعه کتابخانه ها در سطح کشور را بیان کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس وظیفه کتابخانه های عمومی را کمک به آموزش عمومی بیان کرد و گفت: بیشترین تعداد کتابخانه های نهادی و بیشترین شهر فاقد کتابخانه در استان فارس وجود دارد که بر این اساس باید راهکارهایی مناسب با نیاز و شرایط هر شهر برای توسعه و تجهیز کتابخانه در نظر گرفت.

رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به اینکه شهر مبارک آباد قیروکارزین نیز یکی از شهرهای فاقد کتابخانه استان است، ابراز امیدواری کرد که کتابخانه عمومی در شهر مبارک آباد هر چه سریعتر در سال جاری به بهره برداری برسد. وی همچنین برای راه اندازی کتابخانه سیار و کتابخانه مشارکتی در شهرستان اعلام آمادگی کرد.

منوچهری برگزیده شدن انجمن کتابخانه های عمومی قیروکارزین در سطح کشور را افتخاری برای استان دانست و گفت: با همکاری مسئولان اقدامات مطلوبی در حوزه کتاب و کتابخوانی در قیروکارزین صورت می گیرد.

علی محمد کریمی، فرماندار شهرستان قیروکارزین نیز در این برنامه با ارائه توضیحاتی درخصوص کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت: فرمانداری در سال جاری اعتباراتی را به کتابخانه های عمومی اختصاص داده است که این بودجه می تواند بخشی از مشکلات این مجموعه را برطرف کند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی قیروکازین با اشاره به مشکلاتی که در سطح کشور وجود دارد و تحریم های ظالمانه ای که بر کشور تحمیل شده است، یاد آور شد: با وجود مسائل و مشکلاتی که وجود دارد ما نباید از بحث فرهنگ غافل شویم؛ باید نسل جوان را با فرهنگ کتاب و کتابخوانی آشنا کنیم و تبلیغات در حوزه فرهنگی را گسترش دهیم.

کسری آبچر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیز در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی شهرستان پرداخت و به اقداماتی همچون تأمین تجهیزات برای کتابخانه های عمومی شهرستان، فعالیت های عمرانی صورت گرفته در سطح کتابخانه های شهرستان و برنامه های ترویجی فرهنگی این مجموعه را برشمرد.

در پایان این برنامه نیز کتاب «استاد عشق؛ زندگی نامه دکتر محمود حسابی» توسط علی غلامی، هنرمند و طنز پرداز شهرستان قیروکارزین معرفی شد.

 گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه مأموریت خود به شهرستان قیروکارزین از سه کتابخانه عمومی این شهرستان و پروژه های در حال احداث کتابخانه مرکزی قیر و کتابخانه شهر مبارک آباد بازدید کرد و با حضور در منزل نعمت الله کریمی سرچشمه کتابدار کتابخانه عمومی قاموس شهر کارزین و فرزند شهید فرج الله کریمی از شهدای انقلاب از وی قدردانی کرد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 223