منو1
Untitled
سرشار
1397/11/18 پنجشنبه محمدرضا سرشار در آیین چهل قلم در شیراز: برای نسل ما اخلاق، دین و استقلال کشور مسئله بود محمدرضا سرشار در آیین تجلیل از اهالی قلم متعهد و برجسته در شیراز گفت: در این کشور آزادی وجود دارد و باید با رعایت و انصاف این گونه باشد؛ انقلاب به ما زندگی دوباره بخشید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، آیین تقدیر از استاد محمدرضا سرشار نویسنده و پژوهشگر استان فارس و گوینده محبوب برنامه «قصه ظهر جمعه» به همراه رونمایی از آخرین کتاب این نویسنده،‌ با شرکت مسئولان استانی، نویسندگان و اهالی فرهنگ و هنر امروز پنج شنبه 18 بهمن ماه در شیراز برگزار شد.

محمدرضا سرشار، نویسنده و گوینده قصه ظهر جمعه در این برنامه با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و پاسداشت یاد شهدای انقلاب، گفت: حال و هوای ما را کسانی باید بدانند که در دوران استبداد پیش از انقلاب می بودند.

سرشار وصف حال دوران انقلاب را عجیب دانست و گفت: کسانی که می خواهند وصف حال این روزها را بداند کتاب در «کوچه و باغ های نیشابور» شیعی کدکنی بخوانند.

وی در ادامه، افزود: آنچه مهم است کارهایی است که از ما باقی خواهد ماند. یکی از اینها کتابی است که بنویسد که در زندگی افراد تأثیر بگذارد.

خالق کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» علی اکبر کسایی و سید علی اصغر دستغیب را الگوی خود در دوره جوانی عنوان کرد و افزود: برنامه‌های ما در مسجد از جمله در نمایش رادیویی و تبلیغ در روستا از جمله فعالیت های ما بود. برای نسل ما اخلاق، دین و استقلال کشور مسئله بود.

سرشار دموکراسی را پذیرفتن مسئولیت انتخاب دانست و گفت: در این کشور آزادی وجود دارد و باید با رعایت و انصاف این گونه باشد؛ انقلاب به ما زندگی دوباره بخشید.

وی در ادامه بخشی از داستان  «هنرستان» با عنوان «هستم اگر می روم» را که بر اساس خاطرات دوران تحصیل خود در هنرستان آیت الله طالقانی شیراز نوشته شده، برای حاضرین خواند.

نویسنده برجسته ادبیات کودک و نوجوان در بخش دیگری در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس طرح چهل قلم را قدردانی از اهالی قلم دانست و گفت: هر گونه قدردانی مشوقی برای هنرمندان است. انسان وقتی احساس کند، قدر کارش شناخته می‌شود، انگیزه بیشتری برای ادامه پیدا می‌کند.

سرشار با تأکید بر اینکه در زمینه نوشتن برای کودکان باید وارد عالم کودکی شد، گفت: نویسنده کودک باید بداند که کودکان چگونه به دنیا نگاه می‌کنند. داشتن تجربه از کودکی، نشست و برخواست با کودکان و مطالعه درباره کودکی در این زمینه کمک می‌کند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 218