منو1
Untitled
قصه گویی
1397/11/21 يكشنبه با حضور کتابداران چهار استان جنوب کشور؛ جشنواره منطقه‌ای قصه گویی در شیراز برگزار می شود نخستین جشنواره منطقه ای قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ویژه استان های جنوبی با حضور کتابداران استان های بوشهر، هرمزگان، کرمان و فارس برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اراره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، 41 کتابدار قصه گوی استان های بوشهر، کرمان، هرمزگان و فارس در نخستین جشنواره منطقه ای نهاد کتابخانه های عمومی کشور که به میزبانی شیراز برگزار می شود، به رقابت می پردازند. این جشنواره با حضور مسئولان و چهره های فرهنگی استان، فعالان حوزه کودک و نوجوان، کتابداران، دانش آموزان مدارس و دوستداران کتاب و کتابخوانی، با اجرای برنامه های متنوعی همچون قصه گویی و نمایش برگزار می شود.

این جشنواره روز سه شنبه 23 بهمن ماه با مراسم افتتاحیه در مجمتع فرهنگی آیت الله ربانی شیراز آغاز خواهد شد و پس از برگزاری رقابت های قصه گویی، بعداز ظهر روز چهارشنبه 24 بهمن ماه ساعت 15 اختتامیه این رویداد با معرفی و تقدیر از  برگزیدگان اجرا می شود.

این در حالی است که 7 نفر از استان بوشهر، 14نفر از استان کرمان، 2 نفر از استان هرمزگان و 18 نفر از استان فارس با کسب امتیاز لازم در نخستین مرحله این رویداد، به جشنواره منطقه ای قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور راه یافته اند که در این رویداد رقابت خواهند کرد.

گفتنی است نخستین جشنواره منطقه‌ای نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با هدف ترویج قصه‌گویی به عنوان ابزاری تربیتی و فرهنگی در کتابخانه‌ها، شناسایی کتابداران قصه‌گو و ارزیابی میزان توانمندی و مهارت‌های آنان، سنجش مهارت‌ها و کارآمدی کتابداران در امر قصه‌گویی و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی برگزار شده است.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 284