منو1
Untitled
جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب
1397/12/5 يكشنبه روستاهای فارس رتبه اول و سوم جشنواره کشوری را از آن خود کردند فارس بر قله پنجمین جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب ایران ایستاد جایدشت فیروزآباد و کریشکی لارستان در پنجمین دوره جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب، روستای برگزیده کشور شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، آیین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب عصر شنبه ۴ اسفند با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور؛ سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ فریبرز خسروی، رئیس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران؛ محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی؛ جمعی از مسئولان فرهنگی و علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی در سالن همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

در این مراسم ضمن معرفی ۱۰ روستای برگزیده از ۱۰ روستای دوستدار کتاب نیز تقدیر به عمل آمد.  در این میان استان فارس با برگزیده شدن دو روستا بیشترین سهم را به خود اختصاص داد؛ این دو روستا به واسطه فعالیت‌های کتابخانه های عمومی و کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به عنوان برتری در این جشنواره دست یافتند.

روستای جایدشت شهرستان فیروزآباد در رتبه نخست این رقابت قرار گرفت که از محمدحسین بهرامی مسئول کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین (ع) جایدشت و مجری این طرح قدردانی شد. همچنین روستای کریشکی شهرستان لارستان نیز در این جشنواره سومین روستای دوستدار کتاب شناخته و از محمد دلیر مسئول کتابخانه عمومی ایراهستان روستای کتابخانه و مجری طرح این روستا قدردانی شد.

گفتنی است دکتر محمد حسن زاده رئیس انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی ایران که برای حضور در همایش ملی «زن، کتاب، سواد زندگی» مهمان استان فارس است، بعداز ظهر روز دوشنبه 6 اسفندماه با سفر به روستای جایدشت، از مردم کتابدوست این روستا، همیاران نوجوان کتابخانه و کتابخانه عمومی اباعبدالله الحین جایدشت به دلیل کسب عنوان نخست جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب و اجرای طرح های خلاقانه و مردمی در حوزه کتاب در روستا تجلیل خواهد کرد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 291