منو1
Untitled
1398/3/20 دوشنبه گردهمایی مسئولان خرامه با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی؛ فرماندار و امام جمعه شهرستان خرامه بر مشارکت حداکثری مردم و مسئولان در جشنواره رضوی تأکید کردند حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه و فرهاد جهانخواه فرماندار شهرستان خرامه در نشستی با حضور مدیران ورؤسای سازمان های اداری شهرستان، با ایراد سخنانی بر مشارکت همگانی در این جشنواره تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در نشستی که با حضور کلیه مدیران و رؤسای سازمان های اداری شهرستان خرامه در سالن شهید موسوی شهر خرامه با موضوع تبیین شیوه نامه و معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد، حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه و فرهاد جهانخواه فرماندار شهرستان خرامه از عموم مردم و مسئولان خواستند که در برگزاری باشکوه این جشنواره، مشارکت حداکثری داشته باشند.

امام جمعه خرامه در این دیدار، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با ایام مبارک و گرانقدر رمضان را بهترین فرصت جهت معرفی خاندان عصمت و طهارت به ویژه علی بن موسی الرضاست(ع) دانست و اضافه کرد: از دید و نگاه ما این برنامه ارزشمند، پرمحتوا و غنی است.

حجت الاسلام محمد صباحی اضافه کرد: این اتفاق بزرگ و فاخر فرهنگی می تواند زمینه رشد و بالندگی و توسعه برای جوانان و نوجوانان ما باشد. کتابخوانی در زمینه جلوگیری از چالش ها و آسیب های اجتماعی و ترویج اخلاق اسلامی نقش بی بدیلی در جامعه ایفا کرده است و اگر فرهنگ مطالعه در جامعه نهادینه شود و افراد بیشتر اوقات فراغت خود را به مطالعه کتاب سپری کنند، قطعا ناهنجاریهای اجتماعی و فرهنگی به حداقل ممکن خواهد رسید.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصت مناسبی برای تقویت بنیان های اعتقادی نسل جوان در شناخت هرچه بهتر ائمه معصومین(ع) خواهد بود، یادآور شد: منابع مکتوب معتبر به برکت علمای بزرگ اسلام و دانشمندان اسلام شناس فرصت مناسبی را در جامعه ایجاد کرده است که می توان با برگزاری جشنواره کتابخوانی با معرفی منابع برتر در حوزه شناخت عالمانه ائمه معصومین و بزرگان دین، شرایط مطلوبی را فراهم کرد.

این روحانی کتابدوست همچنین ضمن ابراز رضایت از عملکرد شهرستان در این حوزه ابراز امیدواری کرد: در سال جدید نیز همچون سال های قبل بتوانیم ادای دین نموده و نهایت تلاشمان را در معرفی و برگزاری این جشنواره به کار ببندیم.

فرهاد جهانخواه فرماندار شهرستان خرامه نیز در این دیدار که به منظور معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی برپا بود، این رویداد را اقدام ارزشمندی در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی گروه های سنی مختلف با سنت اهل بیت(ع) دانست و گفت:  برگزاری جشنواره هایی از این قبیل با معرفی کتاب های فاخر و ارزنده،  پتانسیل خوبی در ترویج فرهنگ کتابخوانی دینی و آیینی دارد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرامه آشنا کردن تک تک مردم  جامعه با سیره و روش زندگانی امام رضا(ع) را یک وظیفه برشمرد و عنوان کرد: شایسته است که همه در این امر مشارکت جدی داشته باشیم و ما خرسندیم این رویداد از طریق برگزاری یک جشنواره بزرگ رخ داده است.

جهانخواه برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را موجب ترویج فرهنگ ائمه اطهار (ع) در جامعه دانست و افزود: همه باید برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشنواره در شهرستان خرامه گام برداشته و تلاش کنیم.

وی از مدیران و مسئولان حاضر در جلسه خواست که در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و دیگر رویدادهای کتابخوانی تعامل لازم را با  مجموعه کتابخانه های عمومی داشته باشند.

 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]