منو1
Untitled1398/3/30 پنجشنبه کتابداران فارس داوری اولیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان را انجام می دهند مرحله اولیه داوری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان توسط تیمی از کتابداران و کارمندان کتابخانه های عمومی فارس صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، نشست آموزشی داوری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان فارس با حضور جمعی از کتابداران و کارمندان کتابخانه های عمومی استان فارس برگزار شد. سعید مجیدی رئیس اداره ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ضمن اعلام شیوه های داوری جشنواره، با بیان اینکه در این دوره از جشنواره برای نخستین بار بخشی از فعالیت های اجرایی به استان ها واگذار شده است، ادامه داد: داوری اولیه جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از مواردی است که امسال به برخی از استان ها واگذار شده که بر ای این کار پنج استان به صورت پایلوت انتخاب شده اند.

مجیدی ادامه داد: فارس، خوزستان، اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی پنج استان منتخب هستند که داوری اولیه جشنواره کتابخوانی رضوی توسط تیمی از کتابداران و کازمندان استان انجام خواهند داد.

وی با اشاره به ملاک انتخاب استان ها اضافه کرد: این پنج استان دارای بیشترین تعدادشهرستان و به تبع آن کتابخانه هستند که در هر دوره جشنواره آمار شرکت کنندگان این استان ها در جشنواره بالا بوده است. همچنین وجود زیرساخت های لازم فنی برای بحث داوری در استان ها نیز دیگر ملاک انتخاب این پنج استان بوده است.

مجیدی خاطرنشان کرد: در صورتی که امسال کار داوری در استان ها با موفقیت انجام شود، در سال های آینده چند پایگاه در کشور را برای داوری انتخاب می کنیم که کار داوری را به صورت منطقه ای انجام دهند.

گفتنی است نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی براساس اعلام دبیرخانه این جشنواره در بخش الکترونیک تا 15 تیرماه تمدید شده است.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 166