منو1
Untitled1398/4/24 دوشنبه بازدید آیت الله دکتر احمد بهشتی از کتابخانه رئیسی اردکانی شیراز؛ عضو مجلس خبرگان رهبری، یک روز را با کتابداران گذراند آیت الله دکتر احمد بهشتی با حضور در کتابخانه رئیسی اردکانی، با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس دیدار و درباره فعالیت کتابخانه های عمومی گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، آیت الله دکتر احمد بهشتی عضو مجلس خبرگان رهبری و خیر کتابخانه ساز شهرستان فسا، با حضور در کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی شیراز، یک روز را در کنار کتابداران سپری کرد و ضمن بازدید از بخش های نابینایان، مخزن، بخش اولاد، بخش نسخ خطی، نشریات و دیگر بخش های این کتابخانه، از پویایی و فعالیت های کتابخانه های عمومی در استان قدردانی کرد.

آیت الله دکتر احمد بهشتی در این دیدار با اشاره به فعالیت های گسترده و همه جانبه کتابخانه های عمومی، گفت: وجود بخش نابینایان در کتابخانه عمومی و خدمات دهی به قشر بزرگ روشندلان استان جای قدردانی دارد. این بخش می تواند در آینده این قشر نقش آفرین باشد؛ اما باید فعالیت ها را به سویی برد که بر زندگی نابینایان تأثیرگذار بوده و بتواند آن ها را برای خدمت در جامعه آماده کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری به وجود کتاب های ارزشمند در کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: لازم است که منابع کتابخانه ها، غنی تر و بروز تر شود؛ همچنین مدیریت کتابخانه های عمومی به شیوه قفسه باز یک اقدام برجسته است؛ زیرا، حضور افراد در مخزن کتابخانه و تورق کردن کتاب هابه تنهاایی نیز تاثیرات مثبت فراوانی را به دنبال دارد.

این خیر کتابخانه ساز فعالیت در حوزه کودکان را مهم ترین بخش فرهنگ سازی برشمرد و عنوان کرد: کتابخانه های عمومی در حوزه کودکان خوش درخشیده است؛ وجود بخش های کودک در کتابخانه های عمومی، منابع باکیفیت و فعالیت های فرهنگی در حوزه کودکان در کتابخانه های عمومی از جمله فعالیت در این حوزه است که لازم است استمرار داشته باشد.

آیت الله احمد بهشتی در ادامه این دیدار پس از گفت و گو درباره نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و پیشنهاد اداره کل کتابخانه های عمومی فارس درباره نوشتن کتابی با موضوع حضرت شاهچراغ (ع)، گفت: در حال حاضر مشغول نگارش کتابی با موضوع امام حسن عسکری (ع) هستم. برنامه ریزی من بر این بود که پس از اتمام این کتاب، نوشتن مقالات و کتابی را با موضوع امام جواد(ع) شروع کنم؛ اما با توجه به اهمیت منابع درباره احمدبن موسی(ع)، کمبود کتاب هایی در این زمینه و پیشنهاد مجموعه کتابخانه ها، تصمیم گرفتم که نوشتن درباره زندگی احمدبن موسی(ع) را شروع کنم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس نیز در این دیدار با بیان اینکه توجه آیت الله دکتر احمد بهشتی به کتاب و کتابخانه های عمومی مایه مباهات است، گفت: برای خرید تمامی آثار دکتر بهشتی برای کتابخانه های عمومی استان فارس برنامه ریزی خواهد شد.

روح الله منوچهری همچنین با توجه به درخواست آیت الله بهشتی بر ایجادکتابخانه ای در مؤسسه آموزشی دارالثقلین در قم نیز خاطرنشان کرد که در این باره، مکاتبات و رایزنی های لازم با اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم انجام خواهد شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 155