منو1
Untitled

1398/4/27 پنجشنبه با حضور نویسنده اثر، نقد و رونمایی کتاب «و توی دروازه» در شیراز برگزار شد نشست نقد و رونمایی کتاب «و توی دروازه» نوشته عباس سعیدی در سالن کتابدار اداره کل کتابخانه های عمومی فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه هیا عمومی استان فارس، در آیینی که صبح دیروز چهارشنبه 26 تیرماه با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس؛فاطمه زارع مهذبیه، مشاور امور بانوان فرمانداری شیراز و جمعی از شاعران، نویسندگان و کتابداران شیرازی، به همت کتابخانه عمومی ابوریحان برگزار شد، از کتاب «و توی دروازه» نوشته عباس سعیدی رونمایی شد؛ همچنین لاله آتشی دانش آموخته دکتری زبان و ادبیات فارسی و استاد دانشگاه به نقد این اثر و بررسی جنبه های ادبی آن پرداخت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این دیدار با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای ترویج کتابخوانی مهم ترین رسالت کتابخانه های عمومی است، عنوان کرد: در چند سال گذشته اجرای برنامه هایی با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در کتابخانه های عمومی روبه فزونی گرفته است و به صورت پیوسته، برنامه های نقد و رونمایی کتاب، نشست های کتابخوان، معرفی کتاب های تازه نشر به ویژه آثار نویسندگان بومی، نشست های مطالعاتی و... به میزبانی کتابخانه های عمومی برگزار می شود.

روح الله منوچهری با اشاره به اینکه برنامه ریزی ما بر این است که برنامه ها ی ترویجی و تبلیغی کتابخوانی در کتابخانه های عمومی باقوت بیشتری دنبال شود، اضافه کرد: گفت: اجرای این برنامه کتابخانه های عمومی را به جایگاه اصلی یعنی تبدیل شدن به فرهنگسراهای اجتماعی نزدیک می کند.

وی با تصریح اینکه فعالیت کتابخانه های عمومی در شهرستان ها با توجه زیاد مسئولان و مردم همراه است، اضافه کرد: برنامه های ترویجی کتابخوانی همچون نقد و بررسی کتاب که در شهرستان های برگزار می شود با حضور مسئولان سیاسی و فرهنگوران و عمومی مردم شهرستان، همراه است و برگزاری این برنامه ها به توجه هرچه بیشتر مسئولان به حوزه کتابخانه های عمومی و استقبال گسترده تر مردم از خدمات کتابخانه های عمومی کمک کرده است.

در ادامه این دیدار عباس سعیدی خالق کتاب «و توی دروازه » و لاله آتشی فعالی ادبی و منتقد این برنامه، ویژگی های ادبی و محتوایی این کتب همچون روایت داستان، زاویه دید، شخصیت پردازی، شیوه بیان و سبک نگارش اثر، کلیشه زدایی، استفاده از طنز و ... را بررسی و درباره این اثر گفت و گو کردند.

گفتنی است «و توی دروازه» رمانی در حوزه دفاع مقدس با زبان طنز است که ماجراهای پسری عزیزدردانه را در جبهه جنگ روایت می کند. جنگی نابرابر بین اهالی یک روستا با سربازان مسلح بعثی. این کتاب ترکیب تلخی صحنه های دردناک جنگ با روایت شیرین تجربه ای جدید از داستان های دفاع مقدس را پیش روی مخاطب قرار می دهد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 112