منو1
Untitled


1398/5/2 چهارشنبه در دیدار خیرین کتابخانه ساز با مدیرکل صداوسیمای فارس عنوان شد: ترغیب به فعالیت در حوزه کتاب، از طریق صداوسیما رخ می دهد/ خیرین در حوزه کتاب، وقف رسانه ای کنند اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز فارس در دیدار با مدیرکل صداوسیمای استان با اشاره به تأثیرگذاری صداوسیما در ترغیب خیرین برای ورود به حوزه کتاب، ضرورت همراهی بیشتر رسانه ملی در معرفی انجمن خیرین و خدمات کتابخانه های عمومی را بیان کردند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی و اعضای هیأت رئیسه انجمن خیرین کتابخانه ساز استان، در دیدار با مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس، راههای همکاری مشترک در حوزه ترویج کتابخوانی استان را بررسی کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این دیدار ضمن قدردانی از همراهی های صداوسیما با کتابخانه های عمومی عنوان کرد: صداوسیمای مرکز فارس همواره ارتباط بسیار خوبی با کتابخانه های عمومی داشته که از ثمرات آن، رشد شاخص های کتابخوانی در استان است.

وی با اشاره به اینکه، کتابخانه های عمومی فارس در سال 97 رشد اعضا و امانت را تجربه کرده است، گفت: این دستاورد بدون کمک خیرین کتابخانه ساز و رسانه های همراه با حوزه کتابخوانی به ویژه صداوسیما میسر نبود.

منوچهری، انجمن خیرین کتابخانه ساز فارس را بازوی توانمند این اداره کل دانست و گفت: این انجمن درحدود شش سال پیش در استان تشکیل شد و تاکنون کارهای بسیاری را در حوزه کتابخانه های عمومی انجام داده است که نمونه آن طرح های «ماندگاران» و «نسیم دانایی» به منظور خرید مشارکتی کتاب در حوزه پرمخاطب برای کتابخانه های عمومی فارس بوده است.

این مقام مسئول به پروژه های در دست اقدام کتابخانه عمومی اشاره کرد و گفت:  در حال حاضر چهل پروژه کتابخانه عمومی در استان فارس وجود دارد که عمده این پروژه ها با همکاری بنیادها و افراد خیر در حال انجام است.

منوچهری اضافه کرد: دستاورد این نشست استفاده از ظرفیت عظیم رسانه ملی در شناساندن انجمن خیرین کتابخانه ساز فارس و جذب دیگر خیرین به حوزه کتاب و کتابخوانی خواهد بود.
 

فعالیت در حوزه کتاب، برای صداوسیما کاری اعتقادی است

مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس نیز در این دیدار با اشاره به اینکه کار در حوزه فرهنگ کاری دشوار است، گفت: اگر می خواهیم مخاطب گریزپای امروز را به کتابخانه بکشانیم تا لذت خواندن کتاب را بچشد تنها یک راه داریم: با هم بودن، هم افزایی، از خود گذشتن، تصمیم گیری و اقدام جمعی.

سیدتقی سهرابی با تصریح اینکه کار کسانی که در حوزه کتاب قدم و قلم می زنند، باید برنامه سازی و برنامه ریزی مناسب با سلیقه مخاطب امروز باشد، اضافه کرد: کار کسی که در حوزه فرهنگ کار می کند کار جهادی است و اگر ما موفق شویم، جامعه موفق می شود.

مدیر رسانه ملی در فارس فعالیت در حوزه کتاب را برای صداوسیما کاری اعتقادی دانست، نه اداری و افزود: هرکاری که تاکنون در این مجموعه در حوزه کتاب انجام شده، کم است و صداوسیما همه ظرفیت  های خود را در  ترویج کتابخوانی به کار می گیرد.

سهرابی  با بیان اینکه باید نیمی از جمعیت پنج میلیونی فارس عضو کتابخانه های عمومی باشند، خاطرنشان کرد: این هدف دست یافتنی است؛ به شرط اینکه هنرمندانه تبلیغ کنیم و ما برای این کار به تبلیغاتی فاخر در حوزه ترویج کتابخوانی و معرفی خدمات کتابخانه های عمومی نیاز داریم.

این مسئول فرهنگی استان از خیران خواست که وقف رسانه ای را در برنامه های خود قرار دهند و گفت: خیرین کتابخانه ساز باید در حوزه رسانه و سرمایه گذاری برای تولیدات تبلیغی فاخر باموضوع کتاب و کتابخانه کار کنند.

مدیرکل صداوسیمای فارس کارنامه فارس در حوزه کار خیرخواهانه را درخشان دانست و گفت: انجام کارهای خیرخواهانه در حوزه های مختلف از فارس شروع و در کشور گسترده شده است؛ گویی آفتاب خیرخواهی از فارس طلوع می کند. بی شک فارس با این فرهنگ متعالی می تواند کشور را نجات دهد. این شهر و دیار سعدی، حافظ و ملاصدرا پرور است و کسی در حوزه فرهنگ فارس کار می کند رسالت جهانی دارد .
 

اگر خیرین توجیه شوند که نیاز امروز جامعه ما چیست، به سمت کتابخوانی می آیند

عبدالعلی شمس، عضو انجمن خیرین کتابخانه ساز استان فارس نیز در این دیدار تأثیرگذاری تبلیغات و رسانه را بیشتر از نشست ها و جلسات اداری دانست، بیان کرد: عنوان کرد: صداوسیما به عنوان مهم ترین رسانه می تواند در معرفی انجمن خیرین و خدمات کتابخانه بسیار کمک کند.

این خیر کتابخانه ساز با بیان اینکه فرهنگسازی برای ورود خیرین به حوزه کتاب، از طریق صداوسیما رخ می دهد، اضافه کرد: نیت خیرین پاک است، اگر توجیه شوند که نیاز امروز جامعه ما چیست، ترغیب می شوند و به سمت کتاب و کتابخوانی می آیند.

غلامرضا افسری، دیگر عضو انجمن خیرین کتابخانه ساز فارس نیز در این دیدار با اشاره به اینکه فقر فرهنگی بر پیشرفت کشور در حوزه های دیگر تأثیر منفی می گذارد، عنوان کرد: از صداو سیما، توقع بسیار بیشتر از این است که در مقابل این همه مشکلات فرهنگی، در کنار خیرین کتابخانه ساز و فعالان حوزه کتاب، فعالیت جدی تری را داشته باشد.

این خیر کتابخانه ساز با عنوان اینکه خیلی ها انجمن خیرین کتابخانه ساز را نمی شناسند، اضافه کرد: انجمن خیرین کتابخانه ساز و خدمات، فعالیت ها آن باید در رسانه ملی معرفی شود.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 127