منو1
Untitled
1398/5/6 يكشنبه پاسداشت میلاد نور در خانه یار مهربان؛ ویژه برنامه های گرامیداشت دهه کرامت در کتابخانه های عمومی فارس برگزار شد کتابخانه های عمومی استان فارس در نیمه دوم تیرماه با برگزاری ویژه برنامه های کتابخوانی ایام ولادت خاندان رضوی را پاس داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در نیمه دوم تیرماه به مناسبت دهه کرامت، کتابخانه های عمومی با برگزاری برنامه های متنوع کتابخوانی با محوریت میلاد امام رضا (ع)، حضرت شاهچراغ (ع) و حضرت معصومه(س) همچنین هفته حجاب و عفاف، میزبان اعضا و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی بودند که در ادامه بخشی از این برنامه مرور می شود.

 

از خوانش نمایشنامه «آفتاب در حجاب» تا معرفی چهار کتاب خواندنی در نشست کتاب‌ خوان سپیدان

کتابخانه عمومی گنجینه معرفت شهر سپیدان سومین نشست نمایشنامه خوانی را به مناسبت دهه کرامت و با خوانش نمایشنامه «آفتاب در حجاب» برگزار کرد. در این نشست پنج نفر از بانوان نقش های این نمایشنامه را که روایتی است از زندگی حضرت زینب(س)، از کودکی تا عاشورا و اسارت تا وفات، خوانش کردند.

 

       نشست کتاب‌خوان با موضوع بزرگداشت دهه کرامت نیز در بخش کودک کتابخانه گنجینه معرفت شهر اردکان با معرفی چهار کتاب برگزار شد. در این نشست بهار آغازی کتاب «هشت قصه از امام رضا (ع)» ، آتنا جعفری کتاب «مهمان خراسان» ، ستایش شفیعی کتاب «فاطمه و فاطمه» و اسما خوشخرام کتاب «مژده گل» را به دوستان خود معرفی کردند.

 

جمع خوانی کتاب «قصه های زینب» در فیروزآباد

     روز دوشنبه 24 تیر کتاب «قصه های زینب» در بخش کودک کتابخانه ی سروش و توسط دختران فعال این بخش به صورت جمع خوانی اجرا شد. قصه‌های زینب عنوان مجموعه پنج جلدی است که با هدف آشنایی و آموزش احکام برای دختران به نویسندگی مهری ماهوتی منتشر شده است.

 


کتابدوستان شهرستان ممسنی به برنامه های دهه کرامت دعوت شدند

 کتابخانه استاد شهید مطهری شهر نورآباد در مهمترین برنامه های خود در دهه کرامت نشست کتابخوان رضوی گروه کودک و نوجوان را در دستور کار داشت. در این نشست کتاب های سلام «امام رضا(ع)»، «راز آن بوی شگفت»، «هشت قصه از امام جواد(ع)» و «مهمان خراسان» به اشتراک گذاشته شد.

  همچنین همزمان با ایام دهه کرامت نشست تخصصی عفاف و حجاب، با موضوع امام رضا(ع) جلوه رافت و مهربانی به همت مادران و مربیان پرورشی آموزش و پرورش، مهد کودک و نهضت سواد آموزی در محل کتابخانه استاد شهید برگزار شد.

 

    جشن میلاد امام رضا(ع) در کتابخانه، جمع خوانی کتاب « ده قصه از امام رضا (ع)»، اجرای مسابقه نقاشی ضامن آهو در بخش کودک و  قصه گویی رضوی  از دیگر برنامه های کتابخانه استاد شهید در دهه کرامت و هفته عفاف و حجاب بود.


 

    در همین راستا کتابخانه عمومی میرزا امان الله طباطبایی روستای فهلیان نیز نشست کتابخوان ویژه خواهران با موضوع دهه کرامت را برگزار کرد. «دختران آفتاب»، «سبزتر از بهار»، «دعبل و زلفا» و «عمه سادات» چهار کتابی بود که در این دیدار معرفی شد.


 
این کتابخانه همچنین در این ایام، پذیرای نشست شعرخوانی به مناسبت تولد حضرت معصومه (س)، اجرای نمایش کودکانه، سومین جلسه مطالعاتی منتقدان کوچک، جمع خوانی و معرفی کتاب «ده قصه از امام رضا (ع)» شد.


 

 

گلبانگ میلاد نور در شهر کازرون

    کتابخانه عمومی آیت الله مدنی شهر کازرون نیز در دهه کرامت جشن ولادت حضرت معصومه (س)، را با حضور تعدادی از اعضا کودک و نوجوان کتابخانه برگزار کرد. این نشست با جمع خوانی کتاب «کاش تو را می دیدم» و خوانش شعر «خاتون شهر آینه های بزرگوار» همراه بود.

 در دیداری دیگر نیز که به مناسبت میلاد حضرت معصومه در کتابخانه برگزار شد کتاب «حسنی میره به شهر قم» خوانش شد و در ادامه کتابدار شیوه ساخت کاردستی «دختران مهربان» را آموزش داد.


 

در همین راستا در کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی شهر کازرون، نشست قصه گویی از کتاب «خواهر کوچک من »  با موضوع تولد و زندگی حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار و  کودکان با زندگی حضرت معصومه (س) آشنا شدند.

 

داراب میزبان برنامه های دهه کرامت

    در همین راستا، جمع خوانی کتاب علی بن موسی الرضا(ع) در کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر داراب با حضور جمعی از اعضا برگزار شد.


 

 نشست تخصصی کتابخوان با محوریت امام رضا (ع) ویژه کودک و نوجوان از دیگر برنامه های این کتابخانه بود که در این نشست چهار نفر کتاب های خوانده شده خود با دیگران به اشتراگ گذاشتند که عبارت است از: کتاب «علی بن موسی الرضا(ع)» توسط فاطمه حقیقت؛ کتاب «امام رضا(ع)» به دست مهدیه مرتضوی؛ کتب «ده قصه از امام رضا(ع)» توسط مبینا رضانیا و کتاب «دوست مهربان کبوترها» به همت ثنا مظفری.

 کتابخانه عمومی آیت الله یحیی انصاری شهر نیز درراستای بزرگداشت دهه کرامت میزبان برنامه نشست کتابخوان با معرفی شش کتاب شد. سخنرانی مهدی رفیعی غیاثی از حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان با موضوع دهه کرامت نیز در ادامه این دیدار انجام شد.

 

 

شور و شوق دهه کرامت در کتابخانه عمومی گنجینه دانش قیر

  کتابخانه عمومی گنجینه دانش شهر قیر نیز در ایام  دهه کرامت میزبان  نشست قصه گویی باموضوع عفاف و حجاب همراه با ساخت کاردستی بود.


 

  نشست کتابخوان با محوریت دهه کرامت و معرفی کتابهای فاخر در مورد خاندان حضرت موسی بن جعفر(ع) دیگر برنامه این کتابخانه بود که بیستم تیرماه با معرفی شش کتاب توسط علاقه مندان انجام شد. «ده قصه از امام رضا(ع)»، «هشت قصه از امام جواد (ع)»، «فصل فیروزه»، «مهارت های ارتباطی در سیره امام رضا(ع)»، «امام رضا و زندگی» و «از آهو تا کبوتر» کتاب های معرفی شده  این نشست بود.

 

 

دو روستای ارسنجان میلاد کریمان اهل بیت را جشن گرفتند

  به مناسبت دهه کرامت و هفته عفاف و حجاب، برنامه های موضوعی در کتابخانه عمومی پروین اعتصامی روستای جمال آباد ارسنجان برگزار شد از جمله: برگزاری مسابقه رنگ آمیزی بین کودکان، نشست شعرخوانی از کتاب های «کبوترها و آهوها»، «مهمان خراسان» و «فاطمه و فاطمه» و معرفی و خوانش کتاب «امام رضا (ع) و زندگی».


 همچنین کتابخانه عمومی ابوذر کتکی روستای کتک ارسنجان نیز در نشست کتابخوان خود میزبان علاقه مندان رضوی شد. دراین نشست هفت نفر از اعضا کتاب های «اعترافات غلامان»، «مژده گل»، «کبوترها و آهوها»، «ماه هشتم»، «رضا جان خوش آمدی»، «مهمان خراسان» و «ده قصه از امام رضا(ع)» را به اشتراک گذاشتند.


 

 معرفی و جمع خوانی کتاب «بانوی ملکوت»، معرفی کتاب های «فاطمه و فاطمه» و « فصل فیروزه»، مسابقه نقاشی به مناسبت تولد امام رضا(ع) و جمع خوانی کتاب «مژده گل مجموعه» دیگر برنامه این کتابخانه بود.


 

دوستداران کتاب شهر محمله جشن دهه کرامت را در کتابخانه برگزار کردند

کتابخانه عمومی شهید حسین خردمند شهر محمله از شهرستان خنج نیز در این ایام نشست کتابخوان ویژه دهه کرامت را با حضور بانوان نوجوان عضو کتابخانه برگزار کرد. اعضا در این گردهمایی کتابخوانی، کتاب های «مسافر هشتم»، «کاش تو را می دیدم»، «ماه غریب من» و «اعترافات غلامان» را معرفی کردند.


 

  این کتابخانه در برنامه های دیگر خود در دهه کرامت همچنین نشست جمع خوانی از کتاب های «مهربان ترین آقای دنیا»، «کسی که مثل هیچ کس نیست» و «مرغابی های مهمان» را با حضور اعضا برگزار کرد و در جمع کودکان از  قصه های کتاب امام رضا (ع) گفت.


 

در اقدامی دیگر مسابقه کتابخوانی با موضوع عفاف و حجاب از کتابچه های «صدف ایمان» نیز ویژه دختران نوجوان در کتابخانه برگزار شد.


 

 برنامه ی پیاده روی و نشست شعر خوانی در طبیعت به مناسبت دهه کرامت نیز دیگر برنامه کتابخانه عمومی شهید حسین خردمند شهر محمله بود.

 
 

کتابخانه عمومی آل طاها خوان کرامت را برای اعضا پهن کرد

   کتابخانه عمومی آل طاها در دهه کرامت و به مناسبت هفته حجاب و عفاف میزبان نشست های جمع خوانی و کتابخوان در زمینه حجاب و عفاف و دهه کرامت بود .در این نشست ها کتابهای «ماه هشتم»، «امام رضا و زندگی»، «بانوی ملکوت»، «شاید کبوتر بودم» « منزلت زیارت»،  « حجاب دختران»، «حجاب من»، «احکام و آداب عفاف و حجاب»، «حریم ریحانه» و «شبنمی بر لطافت گل به مناسبت هفته حجاب و عفاف به اشتراک گذاشته شد .


 

 جشن دهه کرامت ویژه  اعضای کودک و نوجوان همراه با شعرخوانی و تقدیر از اعضای با حجاب برتر  از دیگر برنامه های این کتابخانه بود.

 

جشن عفاف و حجاب در کتابخانه عمومی پارسه مرودشت

به مناسبت هفته عفاف و حجاب، جشن حجاب در کتابخانه عمومی پارسه مرودشت با همکاری کمیسیون امور بانوان فرمانداری مرودشت. در ادامه این دیدار به پنج بانویی که به در مسابقه این جشن با موضوع پرسش هایی درباره حجاب از منظر قرآن، پاسخ صحیح دادند، جوایزی تعلق گرفت.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 184