منو1
Untitled


1398/5/23 چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بوانات عنوان شد: پنج درصد مردم بوانات عضو کتابخانه های عمومی هستند جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بوانات و مراسم کلنگ زنی طرح توسعه کتابخانه عمومی سوریان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بوانات با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس و به ریاست علی محمودی، فرماندار شهرستان برگزار شد. در ادامه این نشست نیز  مراسم کلنگ زنی توسعه کتابخانه عمومی سوریان انجام شد.

روح الله منوچهری در این دیدار به تشریح وضعیت کتابخانه های عمومی بوانات پرداخت و با اشاره به اینکه چهار کتابخانه عمومی در بوانات فعال است گفت: در بوانات  ۱۸۸۰ متر زیربنای کتابخانه‌ای و۴۴ هزار نسخه کتاب موجود است؛ همچنین حدود ۲۵۰۰ نفر معادل پنج درصد جمعیت شهرستان عضو کتابخانه های عمومی هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس، به  برنامه‌ریزی برای توسعه و تعمیر کتابخانه های عمومی بوانات اشاره کرد و گفت: تعمیرات کتابخانه عمومی «زنده یاد حامد براتی» شهر حسامی انجام شده است و امروز نیز طرح توسعه کتابخانه عمومی سوریان کلنگ خواهد خورد. محوطه سازی کتابخانه عمومی شهید طلایی شهر کره ای نیز از نیازهای ضروری است که برای آن اقداماتی انجام شده است.

او همچنین در پاسخ به خواسته مسئولان بوانات برای ایجاد کتابخانه دوم در مرکز شهرستان خاطرنشان کرد: در صورت وجود ساختمان مناسب، امکان راه اندازی شعبه دیگر کتابخانه عمومی سوریان در بخش دیگر شهر وجود دارد تا اعضا راحت تر به کتابخانه دسترسی داشته باشند.

منوچهری ترویج کتابخانوانی را اولویت نهاد کتابخانه های عمومی کشور عنوان کرد و افزود: همه فعالیت های کتابخانه ها در راستای ترویج کتابخوانی است و اگر توسعه کتابخانه به توسعه کتابخوانی منجر نشود، به هدف اصلی خود نرسیده‌ایم.

او با بیان اینکه در حوزه کتابخوانی شهرستان بوانات اتفاق های خوبی رقم خورده است، اضافه کرد: روستای امامزاده بزم بوانات یکی از روستاهای دوستدار کتاب فارس است؛ همچنین کتابخانه عمومی «شهید عنایت الله حسنپور» شهر مزایجان نیز عملکرد خوبی را در میان کتابخانه های عمومی استان دارد.

فرماندار شهرستان بوانات نیز در ادامه این دیدار با اشاره به اینکه امسال هفتصد میلیون ریال اعتبار به کتابخانه های عمومی شهرستان اختصاص داده شده است، گفت: این میزان اعتبار برای انجام کارهای تعمیر و تجهیز کتابخانه ها کافی نیست و در  صورت تامین اعتبار، مبالغ دیگری برای کتابخانه ها در نظر گرفته می شود.

علی محمودی توسعه کتابخانه عمومی سوریان را یکی از نیازهای اصلی مرکز شهرستان دانست و گفت: امروز این پروژه کلنگ زنی می شود و امیدواریم با همکاری لازم در شهرستان و مجموعه کتابخانه های عمومی این پروژه زودتر به سرانجام برسد.

گفتنی است در ادامه این نشست کلنگ توسعه ساختمان کتابخانه عمومی «سوریان» به زمین زده شد. این کتابخانه در سال 1350 افتتاح شد و در سال 1382 به مکان فعلی با زیربنای 477 متر انتقال یافت. با توجه به ضرورت گسترش زیربنای این کتابخانه به منظور ارائه بهتر خدمات، توسعه ساختمان به متراژ 200 متر انجام خواهد شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 160