منو1
Untitled1398/5/24 پنجشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس: انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان تشکیل جلسه داد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان و مراسم تقدیر از چهار برگزیده جشنواه کتابخوانی رضوی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان روز سه شنبه 22 مرداد ماه با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و  به ریاست جمال جوادی جهرمی، فرماندار سپیدان برگزار شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس در این دیدار با تبیین شرایط کتابخانه های عمومی شهرستان عنوان کرد: در حال حاضر دو کتابخانه عمومی در سپیدان فعالیت دارد و در سال گذشته نیز پروژه ساخت کتابخانه عمومی هماشهر به عنوان یکی از شهرهای فاقد کتابخانه استان آغاز شده است که امیدواریم با همکاری فرمانداری این پروژه در کمترین زمان به بهره برداری برسد.

منوچهری با بیان اینکه دو کتابخانه عمومی این شهرستان نیازمند توسعه است، اظهار کرد: کتابخانه عمومی قاضی بیضاوی با توجه به ربع قرن فعالیت، در حال حاضر جوابگوی نیازهای بخش بیضا نیست.

او همچنین به شاخص های کتابخوانی در شهرستان اشاره و عنوان کرد:  شاخص های کتابخوانی همچون زیربنا، عضویت و منابع در شهرستان سپیدان از میانگین استانی پایین تر است که باید در این راستا تدابیری اندیشیده شود.  

منوچهری با تصریح اینکه امروزه نیاز کتابخوانی مردم متفاوت شده است، گفت: آمارها نشان می دهد که فعالیت کتابخانه های عمومی ثمربخش است و مردم را به کتابخوانی ترغیب می کند. لذا لازم است که کتابخانه های عمومی نیز همگام با جمعیت و نیازهای مردم در منطقه به روز شده و توسعه یابند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در ادامه در پاسخ به اعلام نیاز دهیاران سپیدان برای ایجاد کتابخانه نیز خاطرنشان کرد: در روستاهای با جمعیت بالای شهرستان همچون شیخ عبود و برشنه در صورت واگذاری ساختمان مناسب برای ایجاد کتابخانه، راه اندازی کتابخانه عمومی در دستورکار قرار می گیرد. همچنین در صورت تأمین خودرو، کتابخانه سیار نیز برای خدمات رسانی به روستاهای سپیدان راه اندازی  می شود.

جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان نیز در این دیدار با تأکید بر همراهی و همکاری مسئولان شهرستان با حوزه کتابخانه های عمومی، عنوان کرد: لازم است که خیران شهرستان را شناسایی کرده و از آن ها برای همکاری در حوزه ترویج کتابخوانی بهره گرفت.

او با بیان اینکه ارزش کار خیر در حوزه کتاب کمتر از دیگر امور خیرخواهانه نیست، گفت: هر کاری خیری که در حوزه های دین، سلامت، مدرسه سازی و... انجام می شود حاصل تفکر کتابخوانی است و خیران بی شک اهل کتاب هستند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان از اعضای انجمن خواست که در کنار وظایف خود در برابر کتابخانه ها، زمینه مشارکت حداکثری مردم در حوزه کتابخوانی را فراهم کنند.

گفتنی است در حاشیه این دیدار همچنین از چهار برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان نیز قدردانی شد. این در حالی است که صادق حسنی در بخش چهارگزینه‌ای نوجوان و شکوفه کنعانی، سیده زهرا موسوی و کبری زارع در بخش چهارگزینه‌ای بزرگسال، برگزیدگان این رویداد بودند. 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 85