منو1
Untitled
1398/6/3 يكشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس خبر داد: افتتاح چهار پروژه و کلنگ زنی یک کتابخانه عمومی در هفته دولت روح الله منوچهری با اشاره به خدمات عمرانی کتابخانه های عمومی فارس در هفته دولت گفت: در این هفته شش پروژه شامل افتتاح، کلنگ زنی و بازگشایی کتابخانه های عمومی با اعتباری بالغ بر 26میلیارد و پانصد میلیون ریال در استان انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری ضمن تبریک هفته دولت به پروژه های کتابخانه ای استان در این ایام اشاره و عنوان کرد: در هفته دولت سال جاری شش پروژه کتابخانه ای شامل چهار افتتاح کتابخانه، کلنگ زنی ساختمان یک کتابخانه عمومی و بازگشایی یک کتابخانه در استان فارس انجام می شود.

او با تصریح اینکه چهار کتابخانه عمومی با زیربنای مجموع 1135 متر در لارستان به بهره برداری می رسد، گفت: کتابخانه عمومی ویژه کودک و نوجوان «ام الخیر» شهر اوز، کتابخانه عمومی «مهددانش» روستای حسین آباد و کتابخانه عمومی «صحبت» روستای نجف آباد که هر سه خیرساز است به همراه ساختمان جدید کتابخانه عمومی «آیت الله حقانی» شهر بیرم لارستان پروژه های افتتاح کتابخانه عمومی در استان است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس اضافه کرد: این چهار پروژه در سومین روز هفته دولت با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری فارس و دیگر مسئولان استانی و شهرستان لارستان به بهره برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول در ادامه از کلنگ زنی ساختمان کتابخانه عمومی «شهید محمد اسلامی نسب» روستای لایزنگان داراب نیز خبر داد و گفت: کتابخانه عمومی روستای دوستدار کتاب لایزنگان در سال 1394 افتتاح شد که با توجه به نیاز این کتابخانه به ساختمان استاندارد، پروژه ساختمان کتابخانه به صورت خیرساز در متراژ 220متر در هفته دولت کلنگ زنی می شود.

او بازگشایی کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) مرودشت را دیگر پروژه این مجموعه در هفته دولت دانست و گفت: تعمیرات کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) مرودشت با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال انجام شده و این کتابخانه پس از تعطیلی برای انجام تعمیرات، در این هفته بازگشایی می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه و به سازی و تجهیز کتابخانه های موجود را اولویت مجموعه کتابخانه های عمومی استان دانست و گفت: در این راستا تا پایان سال چندین کتابخانه عمومی دیگر نیز در استان، افتتاح، راه اندازی، کلنگ زنی و تعمیر و بازگشایی خواهد شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 140