منو1
Untitled


1398/6/3 يكشنبه همزمان با عید امامت و ولایت برگزار شد؛ تجلیل از 52 برگزیده جشنواره رضوی در چهار شهرستان فارس آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در چهار شهرستان داراب، زرین دشت، کوار و خرامه با معرفی و قدردانی از 52 برگزیده کتابخوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در انتهای مسیر تجلیل از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در استان فارس، چهار شهرستان داراب، زرین دشت، کوار و خرامه در ایام عید سعید غدیر و دهه ولایت و امامت در مراسم هایی با حضور مسئولان اداره کل کتابخانه های عمومی فارس و مسئولان شهرستانی از برترین های کتابخوان خود قدردانی کردند.

مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در داراب، روز دوشنبه 28 مردادماه با حضور معاون و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی فارس ، اعضای شورای شهر داراب، رؤسای زندان، دانشگاه پیام نور، اداره فرهنگ و ارشاد، اداره اوقاف، آموزش و پرورش شهرستان و برگزیدگان جشنواره برگزار شد.

معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی فارس با بیان اینکه مشارکت مردم داراب در این دوره از جشنواره چشمگیر بوده است، خاطرنشان کرد: با همدلی در شهرستان داراب و تلاش کتابداران کتابخانه های عمومی تعداد 5815 نفر قریب به سه درصد از جمعیت مردم این شهرستان در جشنواره کتابخوانی امام رضا (ع) شرکت کردند؛ این در حالی است که سال گذشته تنها  2691 نفر در جشنواره حضور یافتند.

مهدی ظهرابی برگزیده شدن 19 نفر از شهرستان داراب در این جشنواره را نشان پویا بودن جشنواره در شهرستان دانست. در ادامه از برترین های جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان  با اهدای لوح سپاس و هدیه یادبود قدردانی شد.

زهرا فتحی و محمدمهدی واعظی در بخش پویش کتاب کودک؛ فاطمه مرتضوی، نرجس فتحی و سیدمعین زحمتکش در بخش نقاشی کودک؛ کوثر حیدری در بخش نقاشی نوجوان؛ ابوالفضل خادمی، فاطمه بیناکیش، نازنین زهرا نهاوندی، فاطمه خوشبخت و مژگان حسینی در بخش مسابقه چهار گزینه‌ای نوجوان؛ علی یعقوبی، سمیه غلامی، محمد ماهار، مسیح الله انصاری، فاطمه رئوف و اصغر صادقی زاده در بخش چهارگزینه‌ای بزرگسال و رها دهقان و محسن فرد برگانی نیز در بخش خانوادگی، برگزیدگان این جشنواره بودند.

در این راستا شهرستان زرین دشت نیز شامگاه روز دوشنبه 28 مرداد، میزبان مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شد. در این دیدار که با حضور مسئولان اداره کل کتابخانه های عمومی فارس و مسئولان استانی همراه بود از ده کتابخوان این شهرستان تجلیل شد.

ساناز پاباغی برگزیده بخش کودک و امیرمهدی میرشکاری و ستایش قبادی برگزیدگان بخش چهارگزینه‌ای نوجوان این رقابت بودند همچنین سلیمه راهواره، حکیمه خسرو زاده، زلیخا احمدی، عبدالله رستمی و جواد قنبرپور  در حوزه چهارگزینه‌ای بزرگسال و حمیده پسندیده خو و ایوب رحمانی نژاد نیز در بخش خانوادگی برگزیدگان این جشنواره شناخته شدند.

در همین راستا شهرستان کوار نیز در شب عید غدیر به برگزیدگان کتابخوان خود ادای احترام کرد. زهرا رضایی و فاطمه مددی در بخش کودک؛  فاطمه شرفی در بخش نوجوان؛ رضا شفیعی، علیرضا توانا و روح الله سالخورده در بخش بزرگسال و علی اصغر عباس زاده در بخش خانوادگی عنوان برگزیدگان جشنواره کتابخوانی را از آن خود کردند.

مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان خرامه نیز جمعه یکم شهریورماه در محل نماز جمعه و با حضور فرهاد جهانخواه فرماندار خرامه، حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه شهرستان، معاونت فرماندهی نیروی انتظامی، روسای ادارات ورزش و جوانان، منابع طبیعی، آموزش و پرورش و کار و تعاون و بهزیستی، اعضای شورای شهر، کتابداران کتابخانه های عمومی و برگزیدگان جشنواره برگزار شد که در این مراسم در جمع نمازگزاران، برترین های جشنواره کتابخوانی رضوی معرفی شدند.

در رده سنی کودک عرشیا خادمیان، در حوزه نوجوان زهرا دهقانی، لیلا حیدری و رضا زارع، در رده سنی بزرگسال طیبه زارع، سجاد کرمزاده، افسانه زارع قشلاقی، محمد مهدی موسوی، رضا انصاری، پریسا چراغی، امیرحسین جلیلی، آرین مرادی، حامد صفری فرد و زهرا دهقانی و در بخش خانوادگی نیز فاطمه سراینده و سعید نجفی برگزیدگان مسابقه کتابخوانی در خرامه بودند.

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 95