منو1
Untitled


1398/6/10 يكشنبه در ادامه پروژه های کتابخانه های عمومی فارس در هفته دولت انجام شد: افتتاح کتابخانه «خیام» در شهر فاقد کتابخانه دبیران/ کلنگ زنی دو پروژه کتابخانه ای در استان به مناسبت هفته دولت افتتاح کتابخانه عمومی «خیام» شهر دبیران و کلنگ زنی دو پروژه ساخت و توسعه کتابخانه ای در فارس انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه عمومی استان فارس، در ادامه پروژه های کتابخانه های عمومی استان فارس به مناسبت هفته دولت، آیین افتتاح کتابخانه عمومی «خیام» شهر دبیران یکی از شهرهای فاقد کتابخانه در استان با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه عمومی فارس و ابراهیم خرم، فرماندار زرین دشت به همراه کلنگ زنی طرح توسعه کتابخانه عمومی «آیت الله نسابه» شهر حاجی آباد و کلنگ زنی پروژه ساخت کتابخانه عمومی «سردار شهید محمد اسلامی نسب» روستای لایزنگان داراب انجام شد تا در ادامه برنامه های هفته دولت، سه پروژه دیگر سهم کتابخوانان فارس باشد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این راستا با اشاره به اینکه به مناسبت هفته دولت در فارس هشت پروژه کتابخانه ای در استان انجام شده است، گفت: افتتاح کتابخانه عمومی «خیام» در شهر دبیران یکی از پنج پروژه افتتاح کتابخانه های عمومی بود که  با زیربنای 210متر مربع و با اعتباری  بالغ بر سه میلیارد و هفتصد میلیون ریال آماده و به بهره برداری رسیده است.

او ضمن قدردانی از خیر نیک اندیش این کتابخانه، اظهار داشت: استفاده از خدمات گسترده کتابخوانی حق مردم شهر دبیران بود که خوشبختانه این پروژه با اهدای ساختمان توسط خیر و تعمیر و تجهیز از سوی اداره کل کتابخانه ها و با حمایت های مسئولان به سرانجام رسید و امیدواریم با افتتاح این کتابخانه شاهد حضور گسترده مردم دبیران در برنامه های کتابخانه عمومی باشیم.

روح الله منوچهری با تصریح اینکه با افتتاح این پروژه، دبیران به عنوان نخسین شهر از شهرهای فاقد کتابخانه استان، دارای کتابخانه شد، افزود: ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه از اولویت های اصلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که این برنامه از سال گذشته به صورت جدی در استان دنبال شده است.

او اضافه کرد: براساس آخرین تقسیمات کشوری، در فارس با 106 شهر، 22 شهر فاقد کتابخانه وجود داشت که پس از افتتاح کتابخانه خیام، 21 شهر دیگر هنوز از نعمت خدمات کتابخانه ای بهره مند نشده اند. این در حالی است که در برخی از این شهرها اقداماتی انجام شده و در تلاشیم که هرچه سریع تر تمامی شهرهای استان فارس به خدمات کتابخانه ای مجهز شوند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در ادامه با اشاره به اینکه توسعه، تعمیر و تجهیز کتابخانه های موجود نیز از مهم ترین برنامه های مجموعه کتابخانه های عمومی است، گفت: در همین راستا کلنگ زنی کتابخانه عمومی «آیت الله نسابه» شهر حاجی آباد در هفته دولت انجام شد که در این طرح 200متر به زیربنای این کتابخانه اضافه خواهد شد.

او اضافه کرد: کتابخانه عمومی «آیت الله نسابه» به عنوان تنها کتابخانه شهر حاجی آباد از سال 1376 فعال است که با توجه به کمبود فضا و امکانات کتابخانه، این پروژه با تأمین اعتبار اولیه توسط بانو حاجیه سکینه صبور خیر نیک اندیش آغاز شد و با اعتبارات شهرستانی تکمیل خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین از کلنگ زنی ساختمان کتابخانه عمومی «سردار شهید محمد اسلامی نسب» روستای لایزنگان نیز خبر داد و گفت: این پروژه نیز در زمین به مساحت 340 متر و با زیربنای 220 متر مربع با کمک خیر کتابخانه ساز ساخته می شود. در حال حاضر کتابخانه سردار شهید محمد اسلامی نسب در ساختمان حسینیه این روستا مستقر است که با اتمام این پروژه، کتابخانه در ساختمان مناسب و مجهز خدمات خود را دنبال خواهد کرد.

شایان ذکر است، پیش از این در ویژه برنامه های کتابخانه های عمومی در هفته دولت در فارس، چهار کتابخانه عمومی در لارستان به بهره برداری رسیده است. همچنین در ادامه کتابخانه عمومی ولیعصر (عج) مرودشت نیز بازگشایی خواهد شد.

 

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 118