منو1
Untitled
1398/8/24 جمعه با صدور پیامی؛ استاندار فارس فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی را تبریک گفت عنایت الله رحیمی استاندار فارس در پیامی فرارسیدن هفته کتاب را به کتابداران و تمامی خدمتگزاران حوزه کتاب و کتابخوانی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در متن پیام تبریک استاندار فارس به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ن وَالقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ ...

 کتاب، آیینه اندیشه و رهاورد سفیران روشنی و آگاهی است.  قفل گنجینه گوهر آگاهی و تجربیات بشری به مدد کلید کتاب گشوده می شود.  کتاب، روایتگر قصه غصه ها و شادی ها و بیانگر توفیقات و ناکامی ها و شمع روشنگر مسیر نجات از وادی جهل و نادانی است.  کتابخوانی راه شناخت علل ناکامی ها و فهم چگونگی رسیدن به کامیابی ها و موفقیت هاست.

هر جامعه ای برای توسعه و تعالی و پیشرفت باید با کتاب، این دانای مهربان و امانتدار عقلانیت آشتی کند و در ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی بکوشد که راه نجات در خواندن، دانستن، بینش مندی و اقدامات آگاهانه و خردمندانه است.

 برای خیمه زدن در اردوی دانایی باید کتاب و کتابخوانی، دغدغه ی اصلی و اصیل ساری و جاری در زندگی هر ایرانی باشد و با الگوپذیری از مردان و زنان موفق و بزرگان عرصه ی علم و عمل به اعجاز کتاب و كتابخواني ایمان داشت.

 اینجانب ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، این مناسبت را به آحاد افراد جامعه، کتابداران، صاحبان قلم، نویسندگان ، مترجمان، پدیدآورندگان آثار ، ناشران ، استادان، معلمان، دانش آموزان و دانشجویان عزیز،  تبریک عرض نموده و از همت والای آنانی که در ترویج فرهنگ کتابخوانی می کوشند قدردانی می نمایم .

 امید است با همت و تلاش  نخبگان و سیاستگذاران و علاقه مندان به گوهر علم و معرفت، بیش از پیش، شاهد ترویج و نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی و تکریم جایگاه  چراغداران معرفت در جامعه ی ایران اسلامی باشیم.»

عنایت الله رحیمی استاندار فارس

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 83