منو1
Untitled
1398/8/29 چهارشنبه گردش چرخ خورشید میان سه کتابخانه عمومی شهر راز؛ رکاب زنان شیرازی با کتاب و گل به دیدار کتابخانه های عمومی رفتند ویژه برنامه چرخ خورشید، طرح رکاب زنی دوچرخه سواران در حد فاصل سه کتابخانه عمومی تاریخی شهرشیراز در روز کتاب و کتابخوانی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، دوچرخه‌سواران حرفه‌ای شیراز با همراهی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی صبحگاه 24 آبان همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در اقدامی ترویجی، حد فاصل سه کتابخانه عمومی سعدی، حافظیه و عبدالله خفیف، کتابخانه های تاریخی شهر شیراز را رکاب زده و با حضور در  این کتابخانه ها از خدمات کتابداران پرتلاش کتابخانه های عمومی قدردانی کردند.

این برنامه از مقابل آرامگاه سعدی و کتابخانه عمومی سعدی آغاز شد و دوچرخه سواران پس از رسیدن به آرامگاه لسان الغیب شیرازی و حضور در کتابخانه عمومی حافظیه، در ایستگاه آخر از کتابخانه عمومی عبدالله خفیف شیراز بازدید کرده و به کتابخانه های عمومی و کتابداران پرتلاش آن ها کتاب و گل اهدا کردند.

روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس و سیروس پاک فطرت، رئیس هیئت ورزش های همگانی شهر شیراز مهمانان ویژه این برنامه بودند که در پایان  از دوچرخه سواران دوستدار کتاب قدردانی کردند. قرعه کشی و اهدای جوایز نیز بخش دیگری از ویژه برنامه گرامیداشت هفته کتاب در شیراز بود.

همچنین در آیین پایانی این برنامه که با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس و سازمان فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برگزار شد، پنج قهرمان دوچرخه سواری استان فارس به شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز پیوستند و فعالیت خود را به عنوان سفیران کتاب و کتابخوانی آغاز کردند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 115