منو1
Untitled
1398/9/9 شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس خبر داد: مناقصه بازسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز منتشر شد مناقصه پروژه بازسازی و به‌سازی کتابخانه عمومی آیت الله شهید دستغیب شیراز برای جذب پیمانکار و شروع عملیات اجرایی این پروژه منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی اسنان فارس، پس از گذشت چند سال از مطرح شدن ضرورت رسیدگی  به وضعیت کتابخانه عمومی شهید دستغیب و نوید مجموعه کتابخانه های عمومی مبنی بر انجام بازسازی و به‌سازی قدیمی‌ترین کتابخانه عمومی فارس و میراث فرهنگی شهر شیراز، امروز این مهم به سرانجام رسیده است و اسناد مناقصه برای جذب پیمانکار و شروع پروژه بازسازی و به‌سازی این کتابخانه عمومی منتشر شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این راستا، با اشاره به اینکه کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز هفتاد سال است که به مردم این شهر خدمات ارائه می کند، گفت: پروژه بازسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب، پس از بررسی های کامل و همه جانبه توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور و اداره کل فنی استانداری فارس و رایزنی های بسیار با ادارات کل و سازمان های مرتبط در استان، به مرحله اجرایی رسیده است و به زودی اسناد مناقصه آن منتشر می شود.

منوچهری با اعلام اینکه آگهی مناقصه کتابخانه منتشر شده است، گفت: پس از تعیین پیمانکار، عملیات بازسازی بلافاصله آغاز می شود؛ ساختمان کتابخانه در حال حاضر تخلیه شده است و منابع و تجهیزات کتابخانه عمومی شهید دستغیب، به سالن شورای شهر شیراز منتقل شده که در مکان جدید به خدمات خود ادامه می دهد.

او از جزییات طرح به‌سازی کتابخانه عمومی آیت الله دستغیب خبر داد و گفت: با توجه به اینکه کتابخانه در محور زندیه و بخش تاریخی و گردشگری شیراز قرار دارد، درباره بازسازی این با اداره کل میراث فرهنگی استان هماهنگ شده است. در این طرح هیچ دیوار یا قسمت اصلی و بنای بیرونی سازه تخریب نمی شود و تنها کتابخانه باتوجه به نیاز موجود بازسازی، به‌سازی و ساماندهی می شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: بازسازی این کتابخانه در بخش های تأسیسات، ابنیه و به‌روزرسانی تجهیزات است. به‌سازی بخش داخلی از جمله کف، سقف، دیوارها و پنجره ها، بهبود سیستم برق کشی، سیستم روشنایی، سیستم سرمایشی و گرمایشی، سیستم اعلام حریق، زیباسازی نمای بیرونی با در نظرگرفتن معماری کتابخانه و... بخشی از برنامه های بازسازی کتابخانه شهید دستغیب  است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به تأمین اعتبار این پروژه گفت: بخش عمده هزینه این کتابخانه از اعتبارات نیم درصد شهر شیراز است که این در قالب تفاهم نامه ای با شهرداری شیراز حاصل می شود.

منوچهری خاطرنشان کرد: زمان بازگشایی پاکات و اعلام برنده مناقصه 20آذرماه خواهد بود و پس از آن مراسم واگذاری پروژه بازسازی کتابخانه عمومی آیت الله شهید دستغیب به پیمانکار برگزار می شود.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 70