منو1
Untitled1398/9/30 شنبه اهدای دو مجموعه شخصی خیرین به کتابخانه مشارکتی شیراز، المان شهری «به وقت دانایی» بر دیوار کتابخانه مکتب جعفری نقش بست آیین رونمایی از المان شهری «به وقت دانایی» و اهدای مجموعه شخصی دو خیر نیک اندیش شیرازی به تعداد 470 جلد کتابخانه عمومی مکتب جعفری شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، آیین رونمایی از المان شهری «به وقت دانایی» به همراه اهدای مجموعه کتاب های شخصی احمد فرقانی و حشمت زمردیان اعضای فقید انجمن خیرین کتابخانه ساز با حضور روح الله منوچهری، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان؛ سعید معصومی شهردار منطقه هفت شیراز، اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز و هیات امنای کتابخانه مکتب جعفری برگزار شد.

روح الله منوچهری در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره احمد فرقانی عضو انجمن خیرین و از بنیانگذاران کتابخانه متکب جعفری، به عملکرد مطلوب این کتابخانه اشاره کرد و گفت: کتابخانه مکتب جعفری از کتابخانه های پویا و فعال شهر شیراز است و امسال نیز مسئول این کتابخانه به عنوان مسئول برتر کشوری شناخته و تقدیر شد.

او با تصریح اینکه  اداره یک کتابخانه کار مشکلی است، اضافه کرد:  هیات امنای کتابخانه مکتب جعفری به خوبی از عهده این کار برآمده اند و افتخاراتی که مسئول و اعضای کتابخانه در این چند سال اخیر به دست آورده اند، گویای مدیریت خوب این مجموعه است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه با تاکید بر همراهی گسترده خیرین فارس با کتاب خانه های عمومی به طرح هایی که با کمک خیرین در راستای توسعه کتابخانه ها برگزار شده است، اشاره کرد و گفت: طرح نسیم دانایی از جمله برنامه هایی است که با همت خیرین انجام شد که در این طرح ده میلیارد ریال کتاب به صورت مشارکت به کتابخانه های عمومی تزریق  خواهد شد. مرحله نخست این طرح با موضوع کودک و نوجوان در سال گذشته انجام شد و فاز دوم این طرح نیز با موضوع رمان و داستان در دست اجراست.

منوچهری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از طرح هایی که مورد توجه خیرین قرار گرفته، طرح ماندگاران به منظور اهدای کتاب های شخصی افراد به کتابخانه های عمومی است. تاکنون چندیدن مجموعه از کتاب های بزرگان استان به کتابخانه های عمومی اهدا شده است

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا کتابخانه مرحوم احمد فرقانی و مجموعه شخصی حشمت زمریان نیز به تعداد 470 جلد کتاب به مجموعه کتابخانه عمومی مکتب جعفری اهدا شده است. استفاده هر روزه از این کتابها می تواند باقیات الصالحات و فاتحه ای باشد برای شادی روح این عزیزان، و ماندگار شدنشان.

در پایان این نشست از خانواده های مرحوم فرقانی و زمریان برای اهدای کتاب های شخصی ایشان تقدیر و از المان «به وقت دانایی» که به منظور زیباسازی نمای کتابخانه با مشارکت شهرداری منطقه هفت طراحی شده بود، رونمایی شد.

کتابخانه مشارکتی مکتب جعفری در ورودی شرقی شهر شیراز، ابتدای بلوار مدرس واقع شده است. این کتابخانه دارای  19000جلد کتاب، 3000جلد کتاب کودک می باشد و به صورت سه شیفت از ساعت 7 صبح تا 9 شب به علاقه مندان خدمات ارائه می دهد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 108