منو1
Untitled1398/10/12 پنجشنبه با اهدای لوح سپاس و قدردانی ویژه؛ خدمات اعضای پیشین انجمن کتابخانه های عمومی فارس مورد تقدیر قرار گرفت مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با اهدای لوح سپاس از خدمات چندین ساله چهار عضو حقیقی پیشین انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در پی معرفی چهار عضو جدید به عنوان اعضای حقیقی انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس با حکم استاندار فارس در سال جاری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با اعضای پیشین انجمن، از خدمات ایشان در راستای اعتلای کتابخانه های عمومی و ارتقای فرهنگ مطالعه قدردانی کرد.

سیده معصومه دستغیب، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس، کورش کمالی سروستانی رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس و سعیده ابراهیمی و ملیحه نیک‌کار استادان علم اطلاعات و دانش شناسی شیراز چهار عضو پیشین انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس بودند که از سال 1393 در این انجمن حضور و فعالیت داشتند.

روح الله منوچهری در دیدارهای خود با اعضا با اشاره به اهمیت تشکیل انجمن های کتابخانه های عمومی در تمامی سطوح عنوان کرد: برگزاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی استان زیرنظر استاندار وتشریح نیازها و مشکلات حوزه کتابخانه های عمومی امری ضروری و کاربردی است که به صدور مصوبه های کلان و تاثیرگذار در این بخش منجر می شود.

او گفت: خوشبختانه در استان فارس این مهم با همراهی و همکاری اعضای انجمن و مسئولان استانی تحقق یافته و انجمن کتابخانه های عمومی استان به عنوان مرجع مهم تصمیم سازی در حوزه توسعه و ترویج کتابخانه های عمومی جایگاه خود را یافته است.

منوچهری اضافه کرد: نمود آن، توجه مستقیم استاندار به این حوزه و تصمیم گیری های کلانی در حوزه اعتبارات نیم درصد کتابخانه های عمومی، ساخت کتابخانه مرکزی شیراز، شهرهای فاقد کتابخانه استان، بازسازی کتابخانه عمومی شهید آیت الله دستغیب و توسعه و تجهیز کتابخانه های روستایی و شهری و ... بوده است. این دستاوردها حاصل خرد جمعی و تلاش همه اعضای انجمن به ویژه اعضای حقیقی است که با دغدغه های فرهنگی و ایده های جدید در این انجمن تلاش کرده اند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس همچنین با اهدای لوح سپاسی مراتب قدردانی کتابخانه های عمومی از اعضای پیشین انجمن را ابراز داشت. در متن این تقدیرنامه ها چنین آمده است:

«استاد گرامی؛

جایگاه وزین علمی و نظرات و اثرات ارزشمند سرکارعالی، در بهبود و ارتقای کتابخانه‌های عمومی، ماندگار و ستودنی است. بدین‌وسیله از همراهی متعهدانه سرکار عالی در طی سال‌های همکاری و عضویت در انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس، صمیمانه تشکر می‌کنم.

بی‌تردید، حسن نظر و همت عمل شما در حوزة کتاب و ترویج کتابخوانی و خدمت‌رسانی به عموم مردم، نقشی مفید و ارزشمند داشته است و یقیناً اجر و ثوابی مستمر و مدام نصیب عاقبتتان خواهد گشت.

از درگاه ایزد منان، دوام عزت و سلامت شما را خواستارم و امیدوارم؛ در همه عرصه‌های زندگی، همچنان پویا و اثرگذار و مروج فرهنگ غنی اسلامی‌ایرانی باشید، ان‌شاءالله»

روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس

 

گفتنی است عنایت الله رحیمی، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس در سال جاری به منظور بهره گیری از آرا و نظرات نوین در انجمن کتابخانه های عمومی استان؛ در احکامی داریوش نوید گویی، رئیس انجمن خیرین کتابخانه ساز فارس و مدیر انتشارات نوید شیراز؛ محمدرضا قانع دانشیار مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و رئیس انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی شاخه فارس؛ و سوسن زارع و غلامعلی صابری از فرهنگیان شیراز را به مدت یکسال به سمت اعضای حقیقی انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس منصوب کرد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 116