منو1
Untitled


1398/10/15 يكشنبه در انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مهر عنوان کرد: ساختمان کتابخانه عمومی شهر وراوی با همکاری بنیاد برکت در حال ساخت است جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مهر به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مهر به ریاست سید محمد موسوی فرماندار شهرستان و با حضور روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس  و کارشناسان این اداره کل، سیدعبدالحسین عبادی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی و علیرضا فتحی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان مهر، بخشدار گله دار و شهرداران مهر، خوزی و گله دار برگزار شد.

روح الله منوچهری در این نشست با اشاره به کتابخانه های عمومی شهرستان مهر و همراهی خیرین در این زمینه، عنوان کرد: دو کتابخانه شهر اسیر و روستای فال در سال 95 با همت بنیاد قلم چی به بهره برداری رسید و اکنون نیز با همکاری بنیاد برکت پروژه نیمه تمام ساختمان کتابخانه عمومی «شهید راستی» شهر وراوی در حال تکمیل شدن است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس همچنین خبر داد: در سال جاری بیشترین میزان عملیات عمرانی و تجهیز و بهسازی در شهرستان ها، مربوط به مهر بوده است.

او در ادامه با اشاره به اجرای طرح های ترویجی نوین در کتابخانه ها، خاطرنشان کرد: دو طرح «سفیر کتاب» و استفاده از «پایگاه های اطلاعاتی مرکز منطقه ای برای کاربران کتابخانه های عمومی» به تازگی شروع شده است که لازم است کتابخانه های عمومی شهرستان مهر نیز در این طرح ها مشارکت داشته باشند.

منوچهری اضافه کرد:  با همکاری مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری فارس کاربران کتابخانه های عمومی به بیش از هشت میلیون منبع دسترسی دارند و این بسیاری از نیازهای دانشجویان و پژوهشگران شهرستان مهر را تامین خواهد کرد.

سید محمد موسوی، فرماندار شهرستان مهر نیز در این دیدار با اشاره به اینکه وضعیت کتابخانه های عمومی مهر در دولت تدبیر و امید رشد بسیاری داشته است، عنوان کرد: گفت در حوزه برنامه های فرهنگی نیز اقداماتی انجام شده و گزارش های آن موجود است، اما به رشد برنامه های کتابخوانی و فرهنگی در شهرستان نیاز داریم.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مهر به ضرورت وجود کتابخانه مرکزی شهرستان اشاره و تصریح کرد: اگر کد ایجاد کتابخانه در اختیار فرمانداری قرار گیرد عملیات ساخت آن آغاز خواهد شد. تأمین اعتبار و ساخت کتابخانه درخور، نیاز امروز شهرستان مهر است.

موسوی همچنین از شهرداران خواست که طبق قانون و به صورت منظم اعتبارات نیم درصد کتابخانه های عمومی را پرداخت کنند.

سیدعبدالحسین عبادی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهر نیز در ادامه این جلسه با اشاره به آمارهای کتابخانه های عمومی این شهرستان عنوان کرد: هفت کتابخانه عمومی شامل شش کتابخانه شهری و یک کتابخانه روستایی با زیربنای چهار هزار متر مربع در شهرستان فعال است.

به گفته وی کتابخانه عمومی شهید راستی شهر وراوی قدیمی ترین کتابخانه عمومی شهرستان است که در سال 1376 به بهره برداری رسیده و اکنون ساختمان جدید این کتابخانه در دست ساخت است.

در ادامه این دیدار علیرضا فتحی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهر نیز به برگزاری دو جشنواره پایتخت کتاب و روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران اشاره کرد و خواستار همکاری بیشتر کتابخانه های عمومی در این جشنواره ها شد. اضافه کردن کتاب های مرجع به کتابخانه های عمومی شهرستان و تشکیل کارگروهی با حضور شهرداران، دهیاران و مسئولان کتابخانه های عمومی به منظور تقویت حوزه کتاب و کتابخوانی از پیشنهادات او بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 85