منو1
Untitled


1398/10/21 شنبه در سوگ سردار؛ کتابخانه های عمومی استان فارس یاد سردار شهید قاسم سلیمانی را گرامی داشتند کارمندان و کتابداران استان فارس با هدف گرامیداشت یاد و خاطره ذوالفقار ایران سپهبد شهید قاسم سلیمانی ویژه برنامه های سوگواری و کتابخوانی را برپا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، کارمندان و کتابداران کتابخانه های عمومی در چند روز گذشته با برگزاری مراسم سوگواری، سیاه پوش کردن کتابخانه های عمومی، اجرای برنامه های کتابخوانی با موضوع این شهید والامقام و تبلیغات گسترده محیطی ارادت خود را به این شهید سرافراز نشان داده و یاد و خاطره او را گرامی داشتند.

مدیرکل و کارمندان اداره کل کتابخانه های عمومی فارس همزمان با مراسم خاک سپاری ایشان در شهر کرمان، پابه پای مردم داغدار شیراز در تجمع حماسی و مراسم عزاداری سردار سلیمانی که در شهر شیراز سومین حرم اهل بیت برگزار شد، حضور یافتند.

همچنین در نشستی دیگری که در سالن کتابدار اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس برگزار شد، همکاران کتابخانه های عمومی ضمن محکوم کردن حادثه ترور سردار قاسم سلیمانی، با اشاره به خاطرات و دلاوری های این شهید سرافراز، به ادامه دادن راه وی در سنگر کتابخانه های عمومی اشاره کردند.

روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش گفت: کتابخانه های عمومی به خاطر این مصیبت داغدار و سوگوار هستند. از زمان این حادثه برنامه های گسترده و مردمی در کتابخانه های عمومی برپا شده و کتابخانه های پایگاه برگزاری مراسم عزاداری سردار اسلام در شهرها و ورستاها بوده اند.

مهدی ظهرابی، معاون امور کتابخانه ها و مشارکت های اداره کل نیز در این مراسم با اشاره به دلاوریهای شهید قاسم سلیمانی، گفت: شهید سردار قاسم سلیمانی  چهل سال مجاهدت کرد و زمانش بود که آرام بگیرد؛ دلاور اسلام خیلی زود رفت گرچه نیاز به آرامشی در کنار همرزمان شهیدش داشت. این حادثه ملت ما را تا آخر عمر ناآرام کرد.

ظهرابی اضافه کرد: انتصاب سردار قاآنی نشان داد که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران(مدظله العالی) نخواهند گذاشت که این علم زمین بماند. ایشان فردی را که دست پرورده مکتب قاسم سلیمان است، به جانشینی او برگزید.

او افزود: ما همه اون انتقام سخت هستیم تا این بزدلان که جرئت روبه رو شدن را ندارند و به رسم پیشینیان خود از پشت خنجر می زنند، انتقام اصلی را حس کنند.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 144