منو1
Untitled

1398/11/1 سه‌شنبه طی 29 نشست با حضور مسئولان کتابخانه های عمومی استان، نیازها و مشکلات کتابخانه های عمومی فارس ارزیابی شد جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان فارس، با حضور روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها و در قالب بیست و نه نشست جداگانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، گردهمایی شورای اداری کتابخانه های عمومی استان فارس، در قالب 29 نشست جداگانه با حضور روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های فارس و به منظور بررسی و ارزیابی جامع و دقیقی مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی در استان، گفت و گو درباره نیازها و مسائل هر شهرستان و ارائه پیشنهادها و راهکارهایی با توجه به شرایط و ظرفیت های بومی هر منطقه برای توسعه کتابخانه های عمومی در تمامی استان برگزار شد.

در این نشست ها که طی دو هفته پایانی دی ماه صورت گرفت، روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های فارس در نشستی با مدیرکل، معاونان، رؤسا و کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیازها و خواسته ها خود را مطرح و پیگیری کردند.

گفت و گو درباره وضعیت و شرایط کتابخانه ها ، بررسی خواسته های کتابخانه های عمومی در شهرستان ها، ارزیابی دقیق نیازهای تجهیزاتی و منابع در کتابخانه ها، بررسی موارد تعمیر و تجهیز و توسعه کتابخانه ها، پیگیری وضعیت پروژه های در دست ساخت کتابخانه های عمومی در شهرستان ها، رایزنی درخصوص ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه، شرکت شهرستان ها در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، تشریح آیین نامه های مالی و اداری در کتابخانه ها، گفت و گو درباره  راه حل های افزایش شاخص های کتابخانه ای و... حاصل این نشست ها بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در حاشیه این جلسات با اشاره به اینکه برگزاری شورای اداری به این شیوه کاربردی تر خواهد بود، عنوان کرد: در این نشست ها درباره تک تک کتابخانه های عمومی در استان به تفکیک صحبت و نتیجه گیری شد و این فرصت در اختیار روسای ادارات کتابخانه های عمومی و همکاران اداره کل بود تا در نشستی اختصاصی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان ها را بررسی نمایند.

منوچهری با تصریح اینکه امسال برای دومین سال پیاپی، این نشست ها به این شیوه برگزار می شود خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز نشست بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی استان با حضور روسای محترم شهرستان ها تشکیل شد که بسیار ثمربخش بود.

گفتنی است براساس مصوبه این نشست ها، روسای ادارات کتابخانه های عمومی تا پایان بهمن ماه فرصت خواهند داشت که در اقدامی فوری نیازها و مشلات اساسی کتابخانه ها عمومی خود را  با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس برطرف نمایند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 133