منو1
Untitled

1398/11/7 دوشنبه با هدف بهبود منابع کتابخانه عمومی شهر حسامی؛ 1500 عنوان کتاب به کتابخانه زنده یاد حامد براتی اهدا شد در راستای غنی سازی منابع کتابخانه های عمومی، 1500 عنوان کتاب از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، به کتابخانه عمومی زنده یاد حامد براتی شهر حسامی شهرستان بوانات اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، منصور اسدپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بوانات اعلام کرد: با پیگیری گسترده برای جذب کتاب به کتابخانه عمومی زنده یاد حامد براتی شهر حسامی، 1500 عنوان کتاب به ارزش حدود دویست و بیست میلیون ریال از طرف سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به کتابخانه زنده یاد حامد براتی شهر حسامی اهدا شد.

اسدپور با تصریح اینکه این اقدام با توجه به نیاز کتابخانه عمومی شهر حسامی به منابع صورت گرفته است، اضافه کرد:  آثار اهدایی به انتخاب رضا ملکی، کتابدار کتابخانه زنده یاد حامد براتی از منابع کتابخانه ملی ارسال شده و در همه رده ها از جمله کودک و نوجوان، ادبیات، دین،مرجع و... است. هزینه ارسال این بسته اهدایی نیز توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر حسامی پرداخت شده است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بوانات تصریح کرد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران موافقت کرده است که یک مرحله دیگر نیز درخدود  دو هزار جلد کتاب برای این کتابخانه ارسال کند.

اسدپور با اشاره به اینکه کتابخانه عمومی زنده یاد حامد براتی در سال 1390 تأسیس شده است، گفت: علی رغم استقبال مطلوب مردم شهر حسامی از کتابخانه عمومی این شهر، کمبود منابع مهم ترین مشکل این کتابخانه است. در حال حاضر قریب به پنج هزار نسخه کتاب در کتابخانه موجود است که پاسخگوی نیاز مخاطبان نیست.

وی خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا با اجرای برنامه هایی از جمله خرید کتاب و جذب کمک های اهدایی، منابع بیشتری در اختیار کاربران کتابخانه قرار گیرد. مذاکره با  سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به منظور جذب کتاب از سوی این سازمان برای کتابخانه حسامی نیز در همین راستا صورت گرفته است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 54