منو1
Untitled
1398/11/7 دوشنبه مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان فارس؛ درصدد ایجاد تعامل بیشتر کتابخانه های عمومی و موسسات خیریه هستیم عبدالعلی شمس، مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان فارس، گفت: اهداف کتابخانه های عمومی و مؤسسات خیریه بسیار به هم نزدیک است و درصدد ایجاد تعامل بیشتر بین کتابخانه های عمومی و موسسات خیریه هستیم.

مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان فارس در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به برگزاری نشست هم اندیشی خیرین برای کمک به استان سیستان و بلوچستان، عنوان کرد: تاکنون دو جلسه از مجمع عالی خیرین استان را در محیط کتابخانه برگزار کردیم و هدف ما این است که خیرین استان بیش از پیش با کتابخانه های عمومی و خدمات گسترده این مراکز آشنا شوند.

وی با تصریح اینکه یک صد موسسه خیریه در خانه خیرین فارس عضویت دارند، افزود: در نشستی که با حضور مسئولان موسسه خیریه برای کمک به مردم سیستان برگزار شد، مسئولان 50 موسسه حضور داشتند و از نزدیک با اداره کتابخانه های عمومی فارس و انجمن خیرین و فعالیت های آن آشنا شدند.

رئیس خانه خیرین استان فارس خاطرنشان کرد:  موسسه های خیریه می توانند در زمینه اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی، همکاری با انجمن خیرین کتابخانه ساز برای جذب افراد خیر به این حوزه و کمک به ساخت و ایجاد و توسعه کتابخانه های عمومی در استان کمک کنند.

شمس از تمایل برخی از خیرین برای مشارکت در طرح ماندگاران و اهدای کتابخانه های شخصی خود به کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: در موسسه های خیریه ای که فضای کافی وجود دارد نیز می توانیم شعبه هایی از کتابخانه های عمومی را دایر کنیم.

وی مراجعان موسسه های خیریه را زنان سرپرست خانوار، کودکان ایتام، افراد معلول و آسیب دیده و خانواده هایی با بضاعت کم برشمرد و اضافه کرد: در صورت تداوم و گسترش ارتباط موسسه های خیریه و کتابخانه های عمومی، این گروه های مخاطب نیز می توانند از امکانات کتابخانه های عمومی به راحتی استفاده کنند.

خیر کتابخانه یار استان فارس با تصریح اینکه اهداف موسسه های خیریه و کتابخانه های عمومی تا حد بسیاری به هم نزدیک است، گفت: این همکاری در راستای رسیدن به اهداف هر دو طرف و کمک به بهبود وضعیت فرهنگی و اقتصادی عموم مردم، به ویژه اقشار آسیب پذیر است. اعتقاد ما بر این است که اگر فقر فرهنگی خانواده ها برطرف شود، بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی نیز رفع می شود و کتابخانه ها در این راه می توانند صاحب نظر و بهترین کمک برای موسسات خیریه باشند.

شمس خاطرنشان کرد: به زودی نمایندگان خانه خیرین از کتابخانه شهید دستغیب و دیگر کتابخانه های استان بازدید خواهند کرد. همچنین کارشناسان کتابخانه ها با حضور در موسسات خیریه، امکانات این مجموعه  ها را برای ترویج کتابخوانی بررسی خواهند کرد تا این همکاری عملیاتی تر شود.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 48