منو1
Untitled
1398/11/15 سه‌شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس اعلام کرد: آغاز بازسازی کتابخانه عمومی «شهید آیت الله دستغیب» به مناسبت دهه مبارک فجر/ برگزاری 500 ویژه برنامه فرهنگی روح الله منوچهری ضمن تشریح برنامه کتابخانه های عمومی استان در دهه مبارک فجر از شروع عملیات بازسازی کتابخانه عمومی شهید آیت الله دستغیب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری ضمن تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به تشریح برنامه های این مجموعه در دهه مبارک فجر پرداخت و گفت: کتابخانه های عمومی استان همگام با مردم شریف فارس دهه مبارک فجر، این ایام تاریخ ساز ایران اسلامی را به بهترین شکل گرامی خواهند داشت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس از آغاز بازسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: با انتشار فراخوان مناقصه برای این پروژه، پیمانکار بازسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز تعیین و قرارداد این کار بسته شده است.

او افزود: جزئیات بازسازی این کتابخانه روز چهارشنبه 23 بهمن ماه در نشستی  با حضور مسئولان استانی و شهرستان شیراز اعلام و عملیات اجرایی آن به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

منوچهری بازسازی کتابخانه های عمومی شهید دستغیب را از پروژه های مهم این مجموعه دانست و گفت: ارزش و اعتبار کتابخانه عمومی شهید دستغیب ، او را به نقطه عطفی در تاریخ فرهنگی شهر شیراز و استان فارس تبدیل کرده است؛ بازسازی این کار از نظر معنوی اهمیت بسیاری برای این مجموعه و مردم شیراز دارد.

او اضافه کرد: علاوه بر این هزینه بازسازی این کتابخانه نیز بیش از  سی میلیارد ریال برآورد شده است که تامین اولیه این اعتبار و برنامه ریزی برای جذب مابقی اعتبارات از اهمیت بسیاری برخوردار است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس تصریح کرد: تلاش می کنیم عملیات بازسازی این کتابخانه هرچه سریعتر انجام و پایان پذیرد تا این میراث فرهنگی شهر شیراز همچون گذشته خدمات کتابخانه ای را به مردم ارائه دهد. 

منوچهری همچنین از اتمام عملیات به سازی و تجهیزکتابخانه عمومی «زکریای رازی» خبر داد و گفت: کتابخانه عمومی زکریایی رازی روستای بابایی اقلید از جمله کتابخانه هایی است در سال جاری عملیات به سازی و تجهیز آن انجام شده است. تعمیرات این کتابخانه با اعتبار هشتصد و پنجاه میلیون ریال و به مدت چهار ماه انجام شد و در دهه مبارک فجر بازگشایی خواهد شد.

 

اجرای دومین مرحله طرح سفیر کتاب در فارس

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه مرحله دوم طرح سفیر کتاب در دهه مبارک فجر آغاز می شود، گفت: در این مرحله که با همکاری معاون ستاد آموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس انجام می شود، طرح سفیر کتاب در مراکز سوادآموزی فارس اجرا خواهد شد. او خاطرنشان کرد: این نشست روز پنج شنبه 17 بهمن  با حضور سفیران کتاب برگزار خواهد شد.

منوچهری نشست «رونمایی کتاب» را برنامه دیگر این مجموعه در دهه مبارک فجر برشمرد و عنوان کرد: آیین نقد و رونمایی کتاب «بهمن 65» اثر سندی مومنی امروز (سه شنبه 15 بهمن) با حضور نویسنده و دوستداران کتاب به میزبانی سالن کتابدار اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس برگزار خواهد شد.

اجرای 500 ویژه برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان فارس

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه با اشاره به برنامه ریزی گسترده کتابخانه های عمومی برای گرامیداشت ایام فجر انقلاب  اسلامی عنوان کرد: جلسات انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستان ها و بخش ها با موضوع دهه مبارک فجر برگزار شده است، همچنین 241کتابخانه عمومی در استان نیز به صورت یکپارچه، برای اجرای برنامه های فرهنگی و کتابخوانی را با  با موضوع انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) برنامه ریزی کرده اند.

او با تصریح اینکه در این ایام بیش از پانصد ویژه برنامه در شهرستان ها و کتابخانه های عمومی استان اجرا می شود، گفت: جمع خوانی، قصه گویی، نقد ورونمایی، معرفی کتاب، نمایشگاه عکس، کتاب، نشست کتابخوان کتابخانه ای، مدرسه ای و تخصصی، بازدید مدارس، زنگ انقلاب، روایتگری انقلاب، آذین بندی کتابخانه ها، جشن انقلاب ویژه  کودکان، دیدار با خانواده های شهدای انقلاب، غبارروبی مزار شهدای انقلاب؛ مسابقه نقاشی، روزنامه دیواری، خاطره نویسی، مسابقه مشاعره ویژه نوجوانان از جمله برنامه های کتابخانه های عمومی در این ایام است.

 

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 45