منو1
Untitled
1398/12/24 شنبه در خانه بمانیم و کتاب بخوانیم؛ مسابقه کتابخوانی «مرا بخوان» مهمان روزهای خانه نشینی فارس مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از اجرای مرحله دوم مسابقه کتابخوان مجازی «مرا بخوان» ویژه ایام عید نوروز و ضرورت خانه نشینی حداکثری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری با اعلام اینکه مرحله دوم مسابقه کتابخوانی مجازی «مرابخوان» در استان اجرا شده است گفت: با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی و عدم دسترسی اعضا به منابع کتابخانه ها، افراد می توانند با معرفی کتاب مورد علاقه خود یا معرفی و به اشتراک گذاری یک کتاب از کتابخانه های شخصی‌شان در این رویداد شرکت کنند.

وی با تصریح اینکه مهلت شرکت در این مسابقه تا پایان فروردین ماه 1399 خواهد بود، اضافه کرد: علاقه مندان در تمامی رده های سنی می توانند با انتخاب یک کتاب و معرفی آن در قالب یک ویدئو در این رقابت حضور یابند. فایل ویدئویی ارسالی با کادر افقی و حداکثر 60 ثانیه باشد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس تصریح کرد. برای شرکت در این مسابقه، لازم است فایل ویدئوی معرفی کتاب ابتدا در صفحه اینستاگرام شرکت کنندگان با هشتگ های #مرا_بخوان و #کرونا_را_شکست_میدهیم منتشر و سپس به صفحه رسمی اینستاگرام اداره کل کتابخانه های عمومی استان  فارس به نشانی (farslibrary  ) ارسال گردد.

به گفته منوچهری، ذکر نام مخاطب و شهرستان و کتابخانه عمومی که شرکت‌کننده از آن کتاب دریافت کرده نیز در ابتدای معرفی الزامی است. پست مربوطه در این مسابقه می بایست تا زمان اعلام نتایج قابل مشاهده باشد و حذف نشود.

وی  با بیان اینکه با عنايت به در پيش رو بودن ايام تعطيلات عيد نوروز و بحران ناشي از شيوع عوامل بيماري زاي كرونا، ايجاد زمينه هاي حضور حداكثري مردم در منازل و تبليغ براي خانه نشيني به همراه ايجاد سرگرمي هاي مناسب از وظايف تمامي دستگاه هاي اجرايي و فرهنگي است، خاطرنشان کرد: در روزهای خانه نشینی بهترین کار سرزدن به دنیای ناشناخته کتاب هاست.

منوچهری با اعلام اینکه علی رغم تعطیلی فیزیکی کتابخانه ها، فعالیت های فرهنگی و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی متوقف نشده است، گفت: در این روزها چندین جشنواره و مسابقه با این موضوع در کتابخانه های عمومی برنامه ریزی شده است که مهم ترین آن ها آغاز بخش الکترونیک دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی است.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]