منو1
Untitled
اهدای کتاب قلم چی

اهدای کتاب قلم چی

اهدای کتاب قلم چی

اهدای کتاب قلم چی

اهدای کتاب قلم چی

اهدای کتاب قلم چی

اهدای کتاب قلم چی
1397/9/7 چهارشنبه به همت بنیاد قلم چی در هفدهمین نمایشگاه کتاب استان انجام شد؛ ارمغان ۶۰۰ میلیون ریالی کتاب کمک درسی برای کتابخانه های عمومی فارس با همکاری بنیاد قلم چی در نمایشگاه کتاب فارس ۱۸۷۶ نسخه کتاب کمک درسی به ۱۳۸ کتابخانه عمومی فارس اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، همزمان با برپایی هفدهمین نمایشگاه کتاب استان فارس، بنیاد قلم چی ۱۸۷۶ نسخه کتاب معادل ۶۰۰ میلیون ریال به ۱۳۸ کتابخانه عمومی شهری در استان فارس اهدا کرد.

ماینده بنیاد قلم چی در نشست رونمایی از طرح نسیم دانایی در نمایشگاه کتاب، در خصوص این اقدام گفت: باتوجه به اینکه کتاب های کمک آموزشی از نیازهای اصلی کتابخانه های عمومی است، بنیاد قلم چی تصمیم گرفت که در زمینه تجهیز کتابخانه ها به کتاب های کمک درسی اقدام کند و این کار از نمایشگاه کتاب تهران آغاز شد.

رمضانعلی محسنی با بیان اینکه در نمایشگاه کتاب تهران به ۴۰۰ کتابخانه کتاب اهدا شد، اضافه کرد: به منظور تسهیل در این فرایند، قرار بر این شد که برای اهدای کتاب به استان ها از طریق نمایشگاه های کتاب استانی اقدام کنیم و استان فارس هشتمین استانی است که در آن، اهدای کتاب های کمک درسی به کتابخانه های عمومی انجام می شود.

وی با بیان اینکه در این طرح ۶۰۰ میلیون ریال کتاب به کتابخانه های عمومی فارس اهدا شد، خاطرنشان کرد: در فارس ۱۸۷۶ نسخه کتاب  به ۱۳۸ کتابخانه شهری تعلق گرفت که در گام بعدی تلاش بر این است که کتابخانه های عمومی روستایی را نیز به این کتاب ها تجهیز کنیم.

نماینده بنیاد قلم چی در ادامه به فعالیت های این بنیاد اشاره کرد و گفت: بنیاد قلم چی از سال ۱۳۸۴ برای گسترش آموزش و دانش، وقف عام شد و از آن زمان تاکنون در امر مدرسه و کتابخانه سازی و بورسیه تحصیلی دانش آموزان فعالیت داشته است.

محسنی تعداد مدارس و کتابخانه های عمومی ساخته شده این بنیاد تا سال ۹۶ را ۳۰۰ باب عنوان کرد و گفت: در سال جاری ۱۱۶ پروژه آموزشی در دست ساخت داریم که از این میان ۱۷ باب کتابخانه و باقی مدرسه است. همچنین ۱۱۴ هزار دانش آموز بورسیه تحصیلی این بنیاد هستند که از خدمات آموزشی استفاده می کنند.

روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس نیز با بیان اینکه در حوزه تأمین منابع، بخشی از نیاز جامعه مخاطب کتاب‌های کمک درسی است، بیان کرد: کتاب‌های کمک‌درسی از جمله کتاب هایی‌ هستند که عمرشان در کتابخانه‌های عمومی زود تمام می‌شود و باید مرتب جایگزین شوند که این اقدام با هماهنگی کانون قلم چی در شیراز برای تمام کتابخانه‌های شهری استان صورت گرفته است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 402