منو1
Untitled
تودیع و معارفه فیروزآباد

تودیع و معارفه فیروزآباد

تودیع و معارفه فیروزآباد

تودیع و معارفه فیروزآباد

تودیع و معارفه فیروزآباد

تودیع و معارفه فیروزآباد
1397/9/15 پنجشنبه با حکم مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس: رقیه عشقی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی فیروزآباد شد آیین تکریم رئیس پیشین و معارفه سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در آیینی که صبح روز چهارشنبه ۱۴ آذرماه  با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس، فرماندار فیروزآباد، اعضای انجمن کتابخانه های عمومی فیروزآباد و کتابداران این شهرستان در فرمانداری برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش های مهدی رضایی رئیس پیشین اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآباد، رقیه عشقی به عنوان سرپرست این اداره معرفی شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این دیدار با اشاره به اینکه از مهدی رضایی برای سالها تلاش در حوزه توسعه فرهنگ این شهرستان قدردانی می کنیم، گفت: امروز آیین معارفه یکی از بانوان به عنوان سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان است و خوشبختانه اداره کل کتابخانه عمومی فارس در زمینه به کارگیری بانوان در امور اجتماعی پیشرو است.

روح الله منوچهری ادامه داد: رقیه عشقی از مجموعه کتابخانه های عمومی همین شهرستان است؛ هم سابقه خوبی دارد و هم در رشته کتابداری تحصیل کرده است؛ امیدواریم همدلی در این مجموعه بیش از پیش باشد و جایگاهی که شایسته پیشینه این شهرستان هست تحقق یابد و در حوزه کتابخانه های فیروزآباد اتفاقات مهم رخ دهد.

وی با تأکید بر اینکه فعالیت ترویجی کتابخوانی بیش از هر چیز اهمیت دارد، گفت: کتابخانه های عمومی باید به فرهنگسراهای اجتماعی بدل شود و انتظار است که کتابداران فیروزآباد در زمینه افزایش عضویت و امانت تلاش بیشتری داشته باشند؛ هرچند زیرساخت های کتابخانه ای نیز در این شهرستان باید تقویت شود.

رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی فارس در ادامه با تصریح اینکه شهرستان فیروزآباد پنج کتابخانه عمومی دارد، به بررسی شاخص های کتابخانه ای در این شهرستان پرداخت و گفت: فیروزآباد در مجموع ۳۱۰۰ متر فضای کتابخانه ای دارد که باتوجه به جمعیت این شهرستان باید  به سرانه زیربنای کتابخانه ها توجه بیشتری شود. همچنین درحدود سه هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی این شهرستان هستند و 70 هزار جلد کتاب نیز در پنج کتابخانه عمومی این شهرستان وجود دارد.

منوچهری به اقدامات خلاقانه کتابداران نیز اشاره و عنوان کرد: حرکت های خوبی در کتابخانه های عمومی شهرستان انجام می شود، به طوریکه روستای جایدشت فیروزآباد با تلاش های کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین(ع) امسال می تواند جزو ۱۰ روستای برتر دوستدار کتاب کشور باشد که امیدوارم این فعالیت ها تداوم داشته باشیم

 فرماندار فیروزآباد نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه مسئولیت یکی از مهم ترین حوزه های شهرستان یعنی کتاب و کتابخوانی را به یک بانو سپردیم، عنوان کرد: بانوان نیمی از جمعیت فعال و مؤثر هستند و باید سهم بانوان در حوزه مدیریتی لحاظ شود؛ بر همین اساس و باتوجه به سابقه رقیه عشقی درحوزه کتاب و کتابخوانی مسئولیت این حوزه مهم به وی سپرده شد تا شاهد رشد وضعیت کتابخوانی در شهرستان باشیم.

سید کمال علوی چرخش در مدیریت را به منزله فرصت استفاده از توان نیروها دانست و گفت: این نشست آیین تکریم یکی از مدیران زحمتکش و خلاق است که سالهای طولانی وقت خود را در یکی از ارزشمندترین کارها یعنی کتاب و کتابخوانی گذاشت.

وی با بیان اینکه تمام مدیران باید خط قرمز خود را تکریم ارباب رجوع قرار دهند، اضافه کرد: صاحبان نظام، مردم هستند و هر کاری می کنیم باید برای مردم باشد؛ زیرا اخلاق مداری و با مردم بودن از ذهن مردم پاک نمی شود. کتابخانه عمومی مکان مهمی است و احترام به ارباب رجوع جذب بیشتر مخاطبین تاثیرگذار است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی فیروزآباد در ادامه بر ضرورت توجه به زیرساخت های فرهنگی فیروزآباد با سابقه کهن تمدنی تأکید کرد و افزود: فرمانداری در خصوص اختصاص زمین مناسب برای کتابخانه مرکزی فیروزآباد و تلاش برای تأمین اعتبارات آن از اعتبارات شهرستان و خیرین اقدامات لازم را انجام می دهد؛ هرچند شورا و شهرداری نیز باید در این راه همکاری لازم را داشته باشند.

در ادامه این نشست، ضمن ارائه گزارش رئیس پیشین اداره کتابخانه های عمومی در دوران مسئولیت خود و اعلام برنامه های سرپرست جدید این کتابخانه، از تلاش های مهدی رضایی قدردانی شد و با قرائت حکم رقیه عشقی به عنوان سرپرست اداره کتابخانه های عمومی فیروزآباد، این حکم به وی تقدیم شد.

گفتنی است رقیه عشقی دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی است و پیش از این نیز مسئول کتابخانه عمومی سروش شهر فیروزآباد بوده است.

 

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 477