منو1
Untitled
شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل

شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل

شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل

شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل

شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل

شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل

شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل

شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل
1397/9/30 جمعه دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس: کتاب را به عنوان یک آمر مهم ترویج کنیم جلسه شورای امر به معروف و نهی اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور سلیمان مهدوی دبیر ستاد امربه معروف فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی  استان فارس، جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی فارس در کنار جلسه شورای اداری، با حضور سلیمان مهدوی دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر فارس و روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی است، کارشناسان ستادی و  روسای ادارات کتابخانه های عمومی فارس تشکیل شد.

سلیمان مهدوی در جمع رؤسای ادارات و کارشناسان کتابخانه های عمومی استان با تأکید بر نقش هدایت کننده کتاب، عنوان کرد: باید بپذیریم که کتاب یک آمر بسیار مهم است و در راستای گسترش آن تلاش کنیم که در این راه نقش کتابخانه های عمومی بسیار اهمیت دارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با عنوان اینکه باید کتاب هایی با پیام های امر به معروف به جامعه عرضه شود، ادامه داد: دقت درارائه کتاب در کتابخانه های عمومی، کتاب های اهدایی و همچنین انتخاب کتاب های مرتبط با امر به معروف برای برگزاری مسابقات کتابخوانی همگانی بسیار ضروری است.

وی با تأکید بر اینکه «امر به معروف و نهی از منکر» یک فریضه واجب است، اضافه کرد: مقوله امر به معروف و نهی از منکر نسبت به گذشته تخصصی تر شده  و ما به دنبال نهادینه کردن این امر در جامعه و گفتمان سازی هستیم.

 مهدوی تذکر سلبی را خلاف شرع و قانون دانست و افزود: امر به معروف و نهی از منکر برای تعالی بخشیدن، نجات دادن و داناکردن است و هیچ کدام از این ها با برخوردهای سلبی رخ نمی دهد. وظیفه ستاد امر به معروف و شوراهای این ستاد تنها در حدود امر به معروف و نهی از منکر لسانی و کتبی است و مرحله بالاتر از این را حاکمیت و قانون تعیین می کنند. 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بر نقش کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از پایگاه های فرهنگ سازی تأکید و خاطرنشان کرد: کتابخانه ها می تواند به ما برای تغییر نگاه عمومی جامعه به مقوله امر به معروف و نهی از منکر، گفتمان سازی در این راه و ترویج امربه معروف لسانی کمک کند.

مهدوی بزرگ ترین معروف در جامعه را حفظ نظام جهموری اسلامی عنوان کرد و گفت: باید کتاب هایی در دسترس مردم قرار دهیم که به شکل دادن شخصیت جوانان در راستای حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران بیانجامد.

وی تصریح کرد: در امر به معروف و نهی از منکر بیش از هر چیز باید کرامت انسانی حفظ شود؛ اما متأسفانه در برخی ادارات این مقوله رخ نمی دهد. در امر به معروف و نهی از منکر باید آینه وار عمل کنیم. راه سیدالشهدا امر به معروف و نهی از منکر نقلی، عقلی و دینی بود که باید همین راه را ادامه بدهیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در ادامه گفت و گوی خود با اشاره به اینکه پیش از این، بخش ویژه امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه عبدالله خفیف شیراز راه اندازی شده، خواستار ایجاد این بخش در کتابخانه های عمومی شهرستان ها شد.

گفتنی است در ادامه نیز احکام شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی فارس به اعضای این شورا داده شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 379