منو1
Untitled
جلسه انجمن سروستان

جلسه انجمن سروستان

جلسه انجمن سروستان

جلسه انجمن سروستان

جلسه انجمن سروستان
1397/10/2 يكشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سروستان عنوان شد: مشکل توسعه کتابخانه عمومی شهر کوهنجان حل می شود نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سروستان با حضور فرماندار سروستان و مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی فارس، با حضور علاالدین کراماتی فرماندار سروستان و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان در اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سروستان در سال جاری برگزار شد که توسعه کتابخانه شهیدان رضایی شهر کوهنجان، برگزاری آیین نیم قرن خدمات کتابخانه عمومی علامه طباطبایی، تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز در سروستان و بررسی مسائل و مشکلات و اعتبارات کتابخانه های عمومی سروستان دستورات جلسات این نشست بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این دیدار با اشاره به اینکه مجموعه کتابخانه های عمومی مصوباتی را که در جلسه پیشین انجمن تصویب شده است، به سرانجام رسانده، عنوان کرد: یکی از این مصوبات پیگیری حل مشکل زمین کتابخانه عمومی شهیدان رضایی کوهنجان بود که با پیگیری مشکل این زمین حل خواهد شد و می توانیم برای توسعه کتابخانه اقدام کنیم.

روح الله منوچهری بر ضرورت توجه بیشتر شهرداری های سروستان به پرداخت سهم کتابخانه های عمومی تأکید کرد و گفت: شهرداری سروستان می تواند قطعه زمین مجاور زمین اهدایی کتابخانه در شهر سروستان را در مقابل بخشی از بدهی های پیشین خود به کتابخانه های عمومی واگذار کند.

وی اضافه کرد: جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز استان فارس را با دستورجلسه ایجاد انجمن خیرین کتابخانه ساز در سروستان برگزاری می کنیم؛ تا با توجه به ظرفیت افراد خیر و بزرگان این شهرستان، بتوانیم ساخت کتابخانه شماره دو شهر سروستان را با کمک خیرین آغاز کنیم.

منوچهری در ادامه با بیان اینکه سروستان از نظر شاخص های کتابخوانی از میانگین استانی بالاتر است، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 531 عضو و 2600 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی سروستان اضافه شده و در حدود 21 هزار جلد کتاب در سروستان به امانت رفته است.

به گفته وی اداره کل کتابخانه های عمومی در دو سال گذشته نیز اعتباراتی را برای تجهیز کتابخانه های عمومی سروستان اختصاص داده است.

فرماندار شهرستان سروستان نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی یک تکلیف قانونی است، عنوان کرد:  شهرداری ها را وادار می کنیم که حق کتابخانه های عمومی را به صورت کامل پرداخت کنند.

علاالدین کراماتی، با تأکید بر اینکه پرداخت نیم درصد برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است، گفت: اگر فرهنگ گسترش یابد، بسیاری از مشکلات حل می شود و حتی خود شهرداری نیز از این سود خواهند برد. در حال حاضر کتابخانه های عمومی، حتی با نبود بودجه های کافی، کارهای بزرگی انجام می دهند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی سروستان اضافه کرد: زمانی می توانیم مروج باشیم که دانش در مدیریت ما نقش اصلی را داشته باشد و زمانی باید ادعای کار فرهنگی کنیم که مدیران ما بیش از هر چیز به کتابخانه بروند.

کراماتی همچنین برای اختصاص سهم بیشتری از درآمد نفت و گاز شهرستان به کتابخانه های عمومی قول مساعد داد.

 

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 509