منو1
Untitled
انجمن فیروزآباد

انجمن فیروزآباد

انجمن فیروزآباد

انجمن فیروزآباد
1397/10/15 شنبه با حضور فرماندار شهرستان ؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی فیروزآباد تشکیل شد انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآباد به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور نمایندگان اداره کل کتابخانه های استان و رئیس جدید کتابخانه های شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآباد به منظور بررسی مشکلات نیازهای کتاب وکتابخانه های شهرستان تشکیل شد؛ در این جلسه که نخستین نشست با حضور رقیه عشقی رئیس جدید کتابخانه های شهرستان بود، بررسی مسائل و مشکلات و اعتبارات کتابخانه های عمومی فیروزآباد در دستور کار قرارگرفت.

فرماندار فیروزآباد در این جلسه تأکید بر راه اندازی کتابخانه سیار در شهرستان وپوشش مناطق محروم از جمله سرمیدان فیروزآباد، از اختصاص اعتبار از طرف فرمانداری برای اجرای این طرح خبر داد.

سید کمال علوی از اجرای طرح های مبتکرانه در زمینه ترویج مطالعه در روستای جایدشت قدردانی کرد و به منظور تأمین تجهیزات کتابخانه های عمومی شهرستان  از رئیس کتابخانه های شهرستان خواست فهرستی از کمبودها و نیازهای کتابخانه های عمومی شهرستان ارائه شود.

در ادامه این دیدار رئیس اداره همکاری ها و مشارکت های اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، با اشاره به  قوانین مربوط به اعتبارات نیم درصد کتابخانه های عمومی خواستار همکاری بیشتر شهرداری های شهرستان فیروزآباد شد. 

وحید محیط ضمن قدردانی از اعضای انجمن شهرستان فیروزآباد، بر همکاری بیشتر مسئولان شهرستان با مجموعه کتابخانه های عمومی فیروزآباد تأکید کرد و گفت: برای بهبود وضعیت کتابخوانی در شهرستان فیروزآباد باید مسئولان همکاری بیشتری با کتابخانه ها داشته باشند.

وی همچنین به ایجاد کتابخانه سیار در شهرستان فیروزآباد اشاره کرد و گفت: ایجاد کتابخانه سیار برای خدمات دهی به مناطق محروم و عشایر نشین فیروزآباد پیش بینی شده است و فرمانداری فیروزآباد نیز، اعتباراتی را به این طرح اختصاص داده است.  اما با توجه به هزینه های این طرح، به اعتبارات بیشتری نیاز است.  

رقیه عشقی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآباد در ادامه با بیان اینکه کتابخانه های شهرستان آماده استقبال از دهه فجر شده اند، برخی از برنامه های این اداره را برشمرد و گفت: سیاست هایی برای جذب عضو وکیفیت خدمت رسانی در دستور کار این اداره قرار گرفته است.

وی همچنین به افزایش دوبرابری تعداد اعضا در کتابخانه سروش و افزایش بیش از دوبرابری اعضا در کتابخانه روستای جایدشت در طول دو ماه گذشته اشاره کرد.

محمدحسین بهرامی مسئول کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین(ع)روستای جایدشت نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از اقدامات و طرح های خلاقانه اجرا شده در روستای جایدشت در طول یک سال گذشته پرداخت و گفت: برنامه های های مادربزرگ قصه گو، سلسله نشست های کتابخوان عشایری، دعوت از معلولان، اختصاص دیوار کتاب، نشست تخصصی بافندگان فرش،تعیین صندلی مطالعه در روستا، اجرای طرح کتابخانه تلفنی و... از جمله این برنامه هاست. وی در ادامه از اجرای طرحی به نام کتابخانه طبیعت جهت حفظ منابع طبیعی روستا در جایدشت خبر داد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 461