منو1
Untitled
1398/3/4 شنبه کتابخانه های عمومی شیراز از ابتدای سال جاری میزبان برنامه های کتابخوانی شدند طراوت بهاری در کتابخانه‌های عمومی شهر راز کتابخانه های عمومی شهر شیراز در ماه های فروردین و اردیبهشت با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی به همت کتابداران و با حضور اقشار مختلف مردم در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.

 

مهربانی ادامه دارد

در پی وقوع سیل در شهز شیراز و خسارت به منطقه سعدی،  «کتابخانه عمومی ملاصدرا» شهرک سعدی پایگاه کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده این منطقه شد. در این راستا روح الله منوچهری مدیر کل  کتابخانه‌های عمومی استان فارس و فاطمه صفری‌راد، رئیس اداره شهرستان شیراز از این کتابخانه و روند انجام خدمات در آن بازدید کردند.

کتابخانه عمومی سعدی با مشارکت کتابخانه عمومی ملاصدرا، جنگ شادی را برای کودکان سیل‌زده محله سعدی برگزار کرد. در این برنامه که دو ساعت و نیم به طول انجامید برنامه‌های مفید و شاد برای کودکان اجرا شد. در این جنگ شادی که همراه با بازی‌های خلاقانه جذاب و مسابقه بود به کودکان هدایایی اهدا شد.

 

بار دیگر شور و شادی و شعف میهمان کودکان محله سیل‌زده سعدی شیراز شد. کتابخانه‌های عمومی سعدی و ملاصدرا ساعاتی شاد را برای کودکان رقم زدند. قصه‌گویی، شعرخوانی، بازی فکری و اهدای هدییه به کودکان از بخش‌های این برنامه بود.

 

 

 

بهارانه های کتابخوانی در کتابخانه ابوریحان

«نشست کتابخوان و شعرخوان بهار» و آیین تقدیر از برگزیدگان «مسابقه مکتوب خواجوی کرمانی و امیرکبیر فراهانی» نیز با حضور اهالی کتاب و علاقه‌مندان در کتابخانه ابوریحان برگزار شد.

هم‌یاری جمعی از دست‌اندرکاران کتاب و کتابخوانی برای رقم‌زدن لحظاتی خوش و آموزنده برای کودکان کار با همراهی اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز. این برنامه با  اهدای کتاب به کودکان در مدرسه طبیعت بوم‌بان شیراز برگزار شد.

 

 


 حضور شاد کودکان کتابخانه رئیسی اردکانی

کارگاه قصه‌گویی و خلاقیت  و داستان‌نویسی و تمرین تخیل چهارشنبه‌های هر هفته در بخش کودک کتابخانه رئیسی اردکانی برگزار می شود. در این کارگاه ها که از سوی کتابداران کتابخانه رئیسی برگزار می‌شود افزون بر قصه‌گویی خلاقانه و عروسکی برای کودکان،  فعالیت‌های جانبی دیگر از جمله نقاشی، شعرخوانی، کلاژ و که متناسب با قصه است نیز برگزار می شود.

 

تجربه‌ای متفاوت در کتابخانه رئیسی اردکانی

دانشجویان ترم آخر رشته تربیت کودک از دانشکده فنی و حرفه‌ای به‌همراه استاد خود از کتابخانه رئیسی دیدن کردند و با روند کار کتابخانه‌های عمومی و نحوه عضویت و استفاده از این کتابخانه‌ها آشنا شدند. در کنار این بازدید کلاس‌های این دانشجویان که در حوزه ادبیات کودک بود نیز در بخش کودک کتابخانه برگزار گردید و دانشجوبان آموخته‌های تئوری خود را به‌صورت عملی تجربه کردند.

 

 

 شعرخوانی رضوی برای دانش‌آموزان در کتابخانه شوریده شیرازی
همزمان با روز معلم برنامه شعرخوانی از کتاب «با کبوترهای گنبد» برای کودکان انجام شد. 

 

پیرو برگزاری مستمر کلاس‌های آموزشی و فرهنگی برای کودکان در کتابخانه شوریده شیرازی، جلسات مطالعاتی نیز برای مادران در این کتابخانه تدارک دیده شده است و کتاب هایی در زمینه مهارت‌های زندگی، پرورش فرزند، روان‌شناسی، خانه‌داری و... در این جلسات مورد خوانش و بررسی قرار می‌گیرد.

 

برگزاری جلسات انجمن ادبی بهار نارنج در کتابخانه عمومی حافظیه

جلسات هفتگی انجمن ادبی بهار نارنج در میان استقبال اعضا و علاقه مندان در کتابخانه عمومی حافظیه برگزار شد. در این جلسات ضمن خوانش و شرح اشعار کهن ایران، اعضا انجمن به قرائت اشعار سروده خویش و برررسی آن‌ها پرداختند.

 

نخستین نشست کتابخوان در کتابخانه اندیشه شیراز

نخستین نشست کتابخوان کتابخانه عمومی اندبشه شیراز با حضور مسئول و اعضای فعال این کتابخانه برگزار شد و چندین کتاب در حوزه های مختلف از سوی شرکت‌کنندگان معرفی و بررسی شد.

 

 

ساخت کاردستی‌های خلاقانه در کتابخانه نظامی گنجوی

مسابقه ساخت کاردستی‌های خلاقانه بین کودکان و نوجوانان در میان شور و استقبال این کودکان در کتابخانه نظامی گنجوی برگزار شد. هدف از انجام این برنامه ایجاد حس همکاری بین کودکان و رقابت سالم بین آن‌ها و همچنین ایجاد شور و هیجان و احساس خوب ماندگار در کودکان نسبت به محیط کتابخانه بود.

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 198