منو1
Untitled1398/4/10 دوشنبه خط پایان بهار با کوله باری از کتاب؛ در نیمه دوم خردادماه برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی ممسنی برگزار شد دو کتابخانه عمومی شهرستان ممسنی در نیمه پایانی خردادماه با برگزاری ویژه برنامه های متنوع فرهنگی میزبان اعضا و کتابدوستان شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، در نیمه دوم خرداد ماه برنامه های متنوع فرهنگی با محوریت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به میزبانی دو کتابخانه عمومی شهرستان ممسنی برگزار شد.
کتابخانه عمومی استاد شهید در مهمترین برنامه های خود در نیمه دوم خرداد ماه، نشست کتابخوان نوجوان و بزرگسال با هدف معرفی کتاب های طرح کتابخوان ماه و کتب ویژه تقریظی مقام معظم رهبری و نشست کتابخوان تخصصی با همکاری حوزه مقاومت بسیج امام سجاد (ع) را برگزار کرد.

در نخستین نشست کتابخوان کتابخانه استاد شهید، پنج کتاب داراب تقریظ مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) معرفی شد به طوریکه احمدرضا نیک روش، امید براتی، آرمین رضایی، احمد رضا رنجبر و فرزاد کرمی به ترتیب کتاب های «شانه های زخمی خاکریز» اثر صباح پیری، «منظومه انصار» نوشته فتح اله نادعلی، «جدال در زیویه» به قلم محمدتقی مشکوری، «مقتل» کتابی از محمد بکایی و «پرواز شماره 22» نوشته عصام عبدالوهاب را به اشتراک گذاشتند.

در نشست دیگر این کتابخانه نیز خواندن کتاب های «جنگ خیابانی» اثر مولا هویژه نظام، «اردوگاه عنبر»  نوشته حسین فرهنگ اصلاحی، «سفر به شهر زیتون» اثر جواد جزینی، «تپه های لاله سرخ» از غلامرضا نباتی و «سیره تقوی» از کتاب های نهمین دوره جشنواره رضوی نوشته جواد محدثی پیشنهاد شد.

کتابخانه عمومی استاد شهید ممسنی در دیگر برنامه خود،  مسابقه نقاشی رضوی را با همکاری مهد کودک تپل و مپل در پارک کوثر برگزار کرد که با استقبال گسترده خانواده ها از این برنامه همراه بود.  

در همین راستا نشست انجمن ادبی کتابخانه با موضوع ادبیات کهن و شاهنامه خوانی به همراه معرفی کتاب  های  «دن آرام» اثر میخائیل شولوخوف و  «در عصمت« از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی، جمع خوانی کتاب «هشت قصه از امام جواد (ع)» و برگزاری پویش کتابخوان مجازی جشنواره کتابخوانی رضوی از کتاب های  «فاطمه و فاطمه» و «کبوتر ها و آهوها» نیز در کتابخانه اجرا شده است.

دیدار کتابداران ممسنی و مسئولان شهرستان با خانواده شهید گودرز مولایی بود و گفت و گو با خانواده این شهید بزرگوار از دیگر برنامه های این کتابخانه بود.

این در حالی است که کتابخانه عمومی میرزا امان الله طباطبایی روستای فهلیان نیز در همین زمان میزبان برنامه های مسابقه نقاشی با موضوع «بهترین خاطره ای که من از ماه رمضان دارم»، مسابقه نقاشی رضوی، نشست جمع خوانی و معرفی کتاب «اشغال:تصویر سیزده» و نشست معرفی کتاب «کتاب ،پول، خدا، بچه ها» اثر غلامرضا حیدری ابهری بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 97