منو1
Untitled1398/4/22 شنبه با تلاش کتابداران کتابخانه عمومی گنجینه دانش؛ جشنواره کتابخوانی رضوی مهمان اوقات فراغت قیروکارزینی ها شد کتابخانه عمومی گنجینه دانش قیر با برگزاری ویژه برنامه های متعدد با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی از آغاز این رویداد، به معرفی هرچه بهتر جشنواره و آماده سازی شرایط مشارکت حداکثری عموم شهروندان در این جشنواره پرداخته است.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان فارس، کتابخانه عمومی گنجینه دانش شهر قیر در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره کتابخوانی رضوی، ویژه برنامه های مختلف فرهنگی را برگزار کرده است که از جمله آن ها برگزاری چهار نشست کتابخوان بوده است.

در این راستا نشست کتابخوان کودک با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی  و معرفی کتاب های کودک و نوجوان جشنواره برگزار شد که پنج نفر از اعضا، لذت خواندن کتاب ها را با دوستان خود شریک شدند. در این دیدار مهرانا روئین تن کتاب «با کبوترهای گنبد»؛ نیلوفر حق شناس کتاب «فاطمه وفاطمه»؛ آیدا فتحی کتاب «بچه ها و کبوترها؟»؛ هستی حق شناس کتاب «درختی که بال در آورد» و ملیحه رحیمی، کتابدار کتابخانه گنجینه دانش کتاب «راز آن بوی شگفت» را به اشتراک گذاشتند.

در نشست کتابخوان دیگری نیز که با حضور کارمندان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان قیروکارزین در کتابخانه گنجینه دانش برگزار شد، ملیحه رحیمی کتاب «زندگانی احمدبن موسی (ع)» و کامران فاتح کارمند کمیته امداد امام خمینی (ره) قیروکارزین کتاب «در عصمت» را معرفی کردند.

در سومین نشست کتابخوان این کتابخانه با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی نیز که با همکاری اداره بهزیستی قیروکارزین برگزار شد، علاوه بر معرفی این رویداد بزرگ کتابخوانی، خواندن کتاب های «مهارت های ارتباط موثر در سیره امام رضا (ع)» و «سیره تقوی» پیشنهاد شد.

افزون بر این چهارمین نشست کتابخوان این کتابخانه با همراهی پرسنل و مددجویان بازداشتگاه شهرستان قیروکارزین برگزار شد که در این دیدار نیز سه کتاب «مهارت های ارتباط موثر در سیره امام رضا (ع)»، «در عصمت» و  «سیره تقوی» به دست کارمندان کتابخانه های عمومی  و کتاب «زندگانی حضرت احمدبن موسی(ع)» توسط رابط فرهنگی اداره بازداشتگاه به مددجویان معرفی شد.

در همین راستا جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قیروکارزین نیز با محوریت جشنواره رضوی کتابخوانی رضوی برگزار شد که در این نشست فرماندار قیروکارزین بر ضرورت همراهی و مشارکت تمامی دستگاه ها در برگزاری پرشور جشواره کتابخوانی رضوی تاکید کرد. این در حالی است که علی محمد کریمی فرماندار و حجت الاسلام عنایت الله اکبری امام جمعه شهرستان قیروکارزین نیز با ارسال پیامی مشترک از عمومی مردم شهرستان برای مشارکت گسترده در جشنواره بزرگ کتابخوانی دعوت کردند.

کودکان قیروکارزینی نیز در همین ایام با حضور در برنامه های کتابخوانی میزبان امام خوبی ها بودند. برگزاری مسابقه نقاشی و قصه گویی از کتاب «کبوتر وآهوها» و شعر خوانی کتاب «باکبوترهای گنبد» در حضور کودکان مسجد امام جعفر صادق (علیه السلام) شهر قیر و اجرای نشست های قصه گویی و قصه خوانی ویژه کودکان از کتاب «امام رضا(ع)» با همکاری دارالقرآن سراج نیز از جمله برنامه های کتابخانه عمومی گنجینه دانش با موضوع جشنواره رضوی برای کودکان بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 91