منو1
Untitled
1398/7/6 شنبه به ریاست فرماندار شهرستان؛ انجمن کتابخانه های عمومی استهبان تشکیل جلسه داد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان استهبان با حضور اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان استهبان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در سال جاری  به ریاست احمدرضا کمالی سروستانی، فرماندار استهبان و با حضور اعضای انجمن برگزار شد؛ تعیین تکلیف زمین ساخت کتابخانه در شهر ایج، پپگیری مشکل کتابخانه مشارکتی پیرمراد استهبان و رایزنی برای تأمین بودجه توسعه سالن مطالعه کتابخانه محقق العلماء با شهرداری از جمله مصوبات این دیدار بود.

احمدرضا کمالی سروستانی، فرماندار شهرستان استهبان در این جلسه با تأکید بر اهمیت کتابخوانی از دیدگاه دینی گفت: دین مبین اسلام با امر به خواندن شروع شد و در دین و فرهنگ ما خواندن جایگاه خاصی دارد. ما باید در حوزه کتابخوانی تلاش کنیم.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استهبان، با بیان اینکه ما از کتاب فاصله گرفته ایم، اضافه کرد: با وجود شبکه های فراوان اجتماعی که بعضا مطالب پراکنده ای را در اختیار ما قرار می دهند، ما باید به سمت مطالعه کتاب رفته و همواره کتاب همراه داشته باشیم.

 بهلول قشقایی، بخشدار رونیز با بیان اینکه وضعیت علم و دانش در ایران بیشتر تخصصی است،  گفت:  باید بیشتر  به طرف دانش عمومی حرکت کرد تا ضریب مطالعه افزایش پیدا کند  که این از وظایف کتابخانه های عمومی است وی اضافه کرد: جایی که بوی کتاب می دهد بدبختیها کم می شود.

محمود حسن زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان استهبان در ادامه این دیدار با اشاره به ضرورت توسعه سالن مطالعه کتابخانه محقق العلما و تعیین تکلیف واگذاری زمین برای ساخت کتابخانه در شهر ایج بر لزوم همکاری مسئولان شهرستان در این خصوص تأکید کرد.

در ادامه جلسه هر یک از اعضاء دیدگاههای خود را در خصوص کتاب و کتابخوانی بیان کردند.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 63