منو1
Untitled

1398/7/6 شنبه تابستان شاد با کتاب و کتابخوانی؛ کتابخانه های عمومی خنج، طعم شیرین خواندن را به علاقه مندان چشاندند کتابداران کتابخانه های عمومی «پیامبر اعظم(ص)» و شهید حسین خردمند شهرستان خنج با برگزاری ویژه برنامه های متنوع، تابستان خواندنی را برای اعضا رقم زدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، دو کتابخانه عمومی «پیامبر اعظم» شهر خنج و «شهید حسین خردمند» شهر محمله در فصل تابستان با برگزاری برنامه های کتاب و کتابخوانی طعم شیرین خواندن را به علاقه مندان چشاندند.

سمیه مومنی کتابدار کتابخانه عمومی شهید حسین خردمند شهر محمله با اشاره به فعالیت های این کتابخانه در ایام تابستان عنوان کرد: کتابخانه شهید خردمند محمله در طول تابستان برنامه های گوناگونی را برای اعضا با محوریت کودکان و نوجوان برگزار کرد که با استقبال خوب اعضا همراه بود.

این کتابدار با اشاره به کلاس های آموزشی کتابخانه، گفت: در فصل تابستان، ده جلسه برنامه آموزش کار و خلاقیت ویژه کودکان و نوجوان شد. همچنین کلاس آموزش حفظ و روان خوانی قرآن و نهج البلاغه برای چهار گروه سنی: بانوان، دختران نوجوان، کودکان 10 تا 12 سال و همچنین بچه های 6 تا 9 سال ) برگزار شد که در این دوره اعضا علاوه بر آشنایی با ترجمه ها و تفاسیر قرآن، بخش های بسیاری از قرآن کریم را  حفظ کردند.

او افزود: قصه گویی از قصه های قرآنی از دیگر برنامه های این کتابخانه بوده که در کنار کلاس های قرآن کودکان اجرا شد و بیش به 12 قصه از قصه های قرآن برای کودکان بازخوانی شد .

مؤمنی همچنین به برگزاری نشست های جمع خوانی، نشست های کتابخوان، قصه گویی و بلند خوانی، کلاس های بازی و سرگرمی، برنامه های در راستای جشنواره کتابخوانی رضوی و اجرای برنامه های مناسبتی به ویژه در دهه کرامت و دهه ولایت اشاره کرد.

در همین راستا کتابخانه عمومی پیامبر اعظم شهر خنج نیز با اجرای برنامه های کتاب محور، با کتاب و قصه به استقبال اعضای کودک کتابخانه در فصل تابستان رفت. فریبا زمانی مسئول این کتابخانه با تصریح اینکه کودکان در فصل تابستان از کتابخانه بیشتر استقبال می کنند، گفت: اجرای برنامه های شاد و متنوع فرهنگی، کودکان را مهمان کتابخانه کرد و تلاش  بر این است که این برنامه ها در تمام طول سال تداوم یابد.

او اضافه کرد: نشست کتابخوان با موضوع حماسه عاشورا و ماه محرم؛ قصه گویی از کتاب های «امام حسین(ع)»، «ماجرای خرگوش کوچولو» و «کی بود کی بود جامانده بود»؛ رنگ آمیزی و نقاشی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی، کلاس شاهنامه خوانی ویژه اعضای کودک و کلاس های آموزش قرآن کریم، کاردستی و خلاقیت و نقاشی  برخی از برنامه هایی این کتابخانه در آخرین ماه تابستان بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 72