منو1
Untitled


1398/7/7 يكشنبه با برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان داراب؛ نقش بانوان در حماسه دفاع مقدس روایت شد آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس با موضوع «نقش بانوان در دفاع مقدس» با حضور مسئولان شهرستان داراب به میزبانی کتابخانه عمومی «آیت الله یحیی انصاری» برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داراب، کتابخانه عمومی یحیی انصاری شهر داراب روز چهارشنبه سوم مهرماه میزبان مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس بود. در این نشست که با حضور سرهنگ حسین هاشمیان، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان؛ جعفر ماهار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و جمعی از اعضای فعال بسیجی کتابخانه همراه بود، نقش و جایگاه بانوان در حماسه دفاع مقدس بیان شد.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان داراب در این دیدار ضمن روایت خاطراتی از زمان جنگ و دفاع مقدس، به نقش بانوان در این حماسه مقدس اشاره کرد و گفت: در دفاع مقدس بانوان نقش بسزایی داشتند همانطور که درصدر اسلام بانوانی همچون سمیه، حضرت خدیجه(س) و حضرت فاطمه(س) در دفاع از اسلام نقششان را به خوبی ایفا کردند. اگر افشاگری حضرت زینب(س) نبود قیام امام حسین(ع) نسل به نسل انتقال داده نمی شد.

سرهنگ حسین هاشمیان ادامه داد: نمونه دیگر از حضور تأثیرگذار بانوان در ماندگاری دین برحق، شخصیت مادر وهب است زمانی که پسرش به جنگ می رود و سرش رامی برند و بعد سرش رابرای مادرش می آورند. مادر او، سرپسرش را برمی دارد درمقابل لشکریان عمربن سعد پرتاب می کند و می گوید: «من چیزی که من برای خدادادم پس نمی گیرم».

این رزمنده دوران جنگ همچنین به شرکت وحضور فعال زنان در میدان  های جنگ هشت ساله اشاره و بیان کرد: علاوه برمردان رزمنده و جانباز، بانوان رزمنده و جانباز هم داریم. در شهادت طلبی و روحیه شهادت خواهی؛ بانوان ما کم از مردان نداشتند. اگر امروز، ما در کمال امنیت وآسایش زندگی می کنیم درحالی که اطراف کشور ما ناامنی وجود دارد، این امنیت را مدیون ایثارگری زنان، مادران و همسران شهدا، رزمندگان و جانبازان هستیم.

او با اشاره به اینکه اگر خاطرات دفاع مقدس را فراموش کنیم، به انقلاب جفاکرده ایم، گفت: نقش بانوان در پشتیبانی ازجنگ کم نبود؛ جمع آوری آذوقه، پخت نان، بسته بندی خوراکی ها و... نمونه هایی ازخدمات بانوان در آن زمان بود. خدمات زنان در پشت جبهه جنگ اتفاق مهمی است که باید آن ها را در ذهن جوانان زنده کنیم.

سرهنگ هاشمیان از بانوان خواست که زندگیشان را با فرهنگ ناب اسلام و مذهب شیعه به ویژه سیره حضرت زهرا(س)و حضرت زینب(س) وفق دهند و  تأکید کرد: باید فرزندانمان را با فرهنگ شهادت آشنا کرده و برای ظهور حضرت حجت(عج) زمینه سازی کنیم. در این میان نقش بانوان در تحقق ظهور حضرت ولیعصر (عج) بسیار ارزنده است.

 

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 66