منو1
Untitled
1398/7/7 يكشنبه با برگزاری نشست کتابخوان تخصصی دفاع مقدس؛ خاطرات جنگ و شهادت در گلزار شهدای استهبان ورق خورد کتابخانه عمومی محقق العلماء استهبان به مناسبت هفته دفاع مقدس، نشست کتابخوان تخصصی دفاع مقدس را در گلزار شهدای استهبان برگزار کرد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی استهبان، کتابخانه عمومی محقق العلماء شهراستهبان، دنشست تخصصی دفاع مقدس را به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدا روز چهارشنبه سوم مهرماه با حضور رزمندگان، بسیجیان، سپاهیان و رؤسای ادارات شهرستان استهبان، در گلزار شهدای امامزاده پیرمراد استهبان برگزار کرد. در این نشست چهار کتاب تخصصی در زمینه دفاع مقدس بررسی و معرفی شد.

کتاب «مدال و مرخصی» نوشته هدایت الله بهبودی نخستین کتاب این نشست بود که حسن فاطمی آن را ارائه کرد و درباره آن گفت: کتاب «مدال و مرخصی» شامل یازده یادداشت از خاطرات یک اسیر عراقی درباره رزمندگان اسلام است. این کتاب مهر تأییدی است بر رشادت و ازخودگذشتگی سربازان ایران در طول هشت سال دفاع مقدس .

محمدرضا افتتاح نیز در این نشست خواندن کتاب «آن بیست و سه نفر» را پیشنهاد کرد و گفت:  این کتاب خاطرات احمد یوسف زاده نویسنده اثر است است که به ماجرای دیدار بیست و سه نوجوان (پانزده تا هفده سال) ایرانی با صدام می پردازد که  این رویداد را می توان جزء مهم ترین وقایع دوران دفاع مقدس قلمداد کرد .احمد یوسف زاده یکی از همین 23 نفر است که با قلمی ساده و روان در عین حال جذاب ، هشت ماه از اسارت نه ساله خود را روایت کرده است.

در ادامه، کتاب «تفحص» به دست جواد خوشقدم بررسی و معرفی شد. به گفته این کتابخوان دفاع مقدس، کتاب «تفحص» اثر حمید داودآبادی است که نویسنده خاطرات خود را بعد از جنگ به تحریر در آورده است. این کتاب حاصل سفرهای نویسنده به فکه و گزارش هایش از عملیات تفحص، کشف و تشییع شهدا از فکه تا تهران است .

علی اکبر شجعان بسیجی و رزمنده زمان جنگ چهارمین کتابخوان این دیدار بود که  از کتاب «سیری در جنگ ایران و عراق» گفت و تصریح کرد: در این کتاب سالنمای تحلیلی بررسی وقایع سیاسی نظامی جنگ از زمینه سازی تهاجم عراق تا آتش بس به تحریر درآمده است .

گفتنی است شعرخوانی دفاع مقدس توسط علی ایزدی و زادسیرجان، مداحی حاج حمید باقری و قدردانی از معرفی کنندگان کتاب در نشست کتابخوان دفاع در ادامه این دیدار صورت گرفت.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 109