منو1
Untitled
1398/9/23 شنبه با اجرای برنامه های متنوع در هفته کتاب صورت گرفت؛ میزبانی کتابخانه های عمومی ارسنجان از دوستداران کتاب دو کتابخانه عمومی «ملامحمدشفیع ارسنجانی» و «پروین اعتصامی» شهرستان ارسنجان با اجرای برنامه های متنوع به استقبال هفته کتاب رفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، محمدجواد روستائی مسئول کتابخانه ملامحمدشفیع ارسنجانی از برگزاری برنامه های هفته کتاب در این کتابخانه شهرستان ارسنجان خبر داد و عنوان کرد: در هفته کتاب، کتابخانه میزبان اهالی فرهنگی شهر و دانش آموزان بود.

روستائی با بیان اینکه برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی با بازدید دانش آموزان و دوست داران کتاب آغاز شد، گفت: ویژه برنامه تور کتابخانه گردی ویژه مدارس با استقبال گسترده دانش آموزان همراه بود.

او از اجرای دو نشست کتابخوان در این ایام خبر داد و عنوان کرد: اولین نشست کتابخوان کتابخانه ای  با معرفی شش کتاب در کتابخانه همراه با دانش آموزان مدرسه ابتدائی سردار شهید احمدخادمی اجرا شد. «اتوبوس قرمز» تألیف و «غول عینکی» آثار سرور کتبی، «آینه ی نازنین» نوشته علی باباجانی، «لباسی برای اژدها » اثر دیوید بیدزایکی و «لباس گیلکی سارا» تألیف پرویز کلانتری، کتاب هایی بود که در این نشست معرفی شد.

این کتابدار همچنین از اجرای دومین نشست کتابخوان هفته کتاب با نوجوانان خبر داد و گفت: در این نشست، کتاب های «مقابله با پیمان شوم» نوشته داوود امیریان، «باهوش» اثر کیم اسلیتر، «جام جهانی در جوادیه» به قلم داوود امیریان، «اکبر کاراته» از محسن صالحی و «رمان تیک» به  اشتراک گذاشته شد.

مسئول کتابخانه عمومی ملامحمدشفیع ارسنجانی همچنین به اجرای مسابقه نقاشی ویژه کودکان، در کتابخانه اشاره کرد و گفت: برگزاری مسابقه کاردستی، نشست جمع خوانی، نشست آموزش استفاده از کتابخانه و قصه گویی از دیگر برنامه های انجام شده در ایام هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه ملامحمدشفیع ارسنجانی بود.

در همین راستا سعیده خادمی مسئول کتابخانه عمومی پروین اعتصامی روستای جمال آباد ارسنجان نیز با اشاره به اینکه به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، کتابخانه  عمومی پروین اعتصامی جمال آباد شهرستان ارسنجان، میزبان برنامه های متنوع بود، گفت: معرفی و جمع خوانی کتاب هدهد سفید توسط اعضای نوجوان کتابخانه،قصه خوانی برای کودکان، مسابقه نقاشی با موضوع کتاب و برپایی نشست کتابخوان با معرفی پنج کتاب از جمله برنامه های این کتابخانه بود.

او همچنین از اجرای جشن هفته کتاب، شعرخوانی با عروسک های بندانگشتی، نشست های قصه گویی و  حضور در مدارس خبر داد و اضافه کرد: در هفته کتاب همچنین نشست کتابخوان در مدرسه هاجر(س) اجرا شد که در این دیدار پنج دانش آموزان کتابخوان، به معرفی کتاب پرداختند.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 34