منو1
Untitled

1398/10/1 يكشنبه حضور پیشتازان کتاب شیراز در کتابخانه ابوریحان؛ دانش آموزان مستعد شیرازی در اردوی یک روزه علمی و فرهنگی شرکت کردند اردوی یک روزه علمی و فرهنگی ویژه دانش آموزان کتابدوست شیرازی به همت کتابخانه عمومی ابوریحان برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز حدود 30 تن از دانش‌آموزان مستعد از نواحی چهارگانه شهر شیراز در قالب اردوی یک‌روزه علمی و فرهنگی با عنوان «پیشتازان کتاب شیراز» از کتابخانه ابوریحان بازدید و در کارگاه آموزشی «آشنایی با کتابخانه‌ها و خدمات فنی کتابداری» شرکت کردند.

در این برنامه که به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و با همکاری کتابخانه عمومی ابوریحان، برگزار شد، محمدرضا ابراهیمی مسئول کتابخانه ابوریحان به بیان مباحثِ: اختراع خط و کتاب، تاریخ کتاب و کتابخانه و کتابخانه‌های بزرگ جهان و ایران، انواع کتابخانه‌ها و خدمات آن‌ها، معرفی کتابخانه‌های شیراز و خدمات فنی در کتابخانه‌ها از جمله مجموعه‌سازی، فهرست‌نویسی و رده‌بندی پرداخت و پس از آن شرکت‌کنندگان در کارگاه به بیان پرسش‌های خود پرداختند.

در ادامه، دانش‌آموزان ضمن بازدید از بخش‌ها و منابع مختلف کتابخانه با نرم‌افزار یک‌پارچه مدیریت کتابخانه‌های عمومی (سامان) آشنا شدند.

گفتنی‌ست بازدید از چاپخانه حافظ و آشنایی با مراحل چاپ، نشر و صحافی کتاب، حضور در فرهنگسرای کتاب شیراز و شرکت در کارگاه نویسندگی با تدریس احمد اکبرپور نویسنده کودک و نوجوان و کارگاه تصویرگری با تدریس مهرنوش دشتی‌زاده گرافیست شیرازی از دیگر برنامه‌های این اردوی یک روزه بود و در پایان برنامه، از دانش‌آموزان و مدرسان کارگاه‌ها در فرهنگسرای کتاب تقدیر شد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 31