منو1
Untitled1398/10/10 سه‌شنبه با برگزاری نشست معرفی کتاب انجام شد؛ دورهمی نوسوادان در کتابخانه عمومی شهید خبازی سعادتشهر به مناسبت هفته سواد آموزی نشست تخصصی معرفی کتاب نوسوادان به همت کتابخانه عمومی شهید خبازی سعادتشهر برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاسارگاد، به مناسبت هفته سواد آموزی کتابخانه عمومی سعادت شهر با همکاری مسئولین نهضت سوادآموزی شهرستان، نشست تخصصی معرفی کتاب نوسوادان را برگزار کرد.

 مجتبی شیروانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاسارگاد، در این دیدار ضمن تبریک هفته سوادآموزی به جامعه نوسوادان، بر لزوم اهمیت سوادآموزی اشاره و تأکید کرد: ضرورت مبارزه با بیسوادی بر کسی پوشیده نیست مردم جهان به خصوص جوامع در حال توسعه، از دیرباز به این مهم پرداخته اند.

وی به تاریخچه سوادآموزی در ایران و روز شمار هفته سوادآموزی در سال 98  اشاره کرد و گفت: امروز با عنوان سوادآموزی، خانواده و فرهنگ کتابخوانی نامگذاری شده است، به همین مناسبت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان برنامه های متناسب برای  نوسوادان  این شهرستان خواهد داشت. همچنین عضویت نوسوادان نیز در کتابخانه رایگان است.

 شیروانی از سوادآموزان خواست با حضور در کتابخانه و استمرار کتابخوانی از بازگشت به بیسوادی در آینده جلوگیری کنند.

وی افزود:  فاز دوم طرح سفیر کتاب ویژه نوسوادان به همت اداره کل کتابخانه های عمومی فارس به زودی انجام خواهد شد. در این طرح مسئولین سوادآموزی در شهرستان به عنوان سفیر کتاب انتخاب خواهند شد، کتاب ها را از کتابخانه امانت گرفته و به نوسوادانی که امکان مراجعه به کتابخانه را ندارند امانت می دهند تا همه نوسوادن از نعمت کتابخوانی برخوردار شوند.

گفتنی است در ادامه این نشست سلمان جهانگیر، مسئول کتابخانه شهید خبازی سعادتشهر نیز کتاب های «اخلاق در خانه»، «معجزه الفبا»، «بیایید با هم مهربان باشیم» را برای نوسوادن معرفی کرد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 23