منو1
Untitled
1398/10/11 چهارشنبه آشتی با طبیعت در کتابخانه میرزا نصیر جهرمی؛ کودکان کتاب خوان جهرمی «ارتباط با محیط زیست» را آموزش دیدند بخش کودک کتابخانه میرزا نصیر جهرمی برای آشنایی کودکان با محیط زیست، از قصه گویی کمک گرفت.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جهرم، سمیه بافقی کتابدار بخش کودک کتابخانه عمومی میرزا نصیر جهرمی با اشاره به آموزش محیط زیست در کتابخانه گفت: در بخش کودک برای این منظور از قصه ها استفاده کردیم.

این کتابدار هدف از قصه گویی با موضوع «محیط زیست» را پرداختن به ویژگی های کودکان و محیط زیست آنان دانست و گفت: با توجه به آنکه کودکان بدنی ضعیف در مواجه شدن با مشکلات و آلودگی های زیست محیطی دارند، پرداختن به محیط زیست آنان امری ضروری است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت این موضوع، تصمیم گرفتیم، کودکان را بیشتر و بیشتر با طبیعت و محیط زیست اطرافشان، انواع زباله و تفکیک آن، بازیافت، پسماندها و.... آشنا کنیم. بدین منظور در جلسه ی اول، کیسه های نخی تهیه شده با آرم کتابخانه را بین بچه ها توزیع کردیم تا برای حمل کتاب به کتاب خانه به جای نایلون پلاستیکی استفاده شود و سپس قصه ای با موضوع مضرات پلاستیک، و نایلون برای بچه ها خوانده شد.

بافقی همچنین با تصریح اینکه کودکان جهرمی با شوق و علاقه در نشست های قصه گویی کتابخانه میرزا نصیر جهرمی شرکت می کنند، خاطرنشان کرد: قصه گویی از جمله برنامه های ثابت بخش کودک کتابخانه است که با موضوع های مختلف و مشارکت دادن کودکان در قصه گویی انجام می شود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 29