منو1
Untitled


1398/10/14 شنبه گرمای کتابخانه های عمومی با فعالیت های کتابخوانی در آغاز فصل سرد؛ ویژه برنامه های کتابخوانی زمستانی در سپیدان و بیضا برگزار شد برنامه های شاهنامه خوانی، مسابقه نقاشی، نشست کتابخوان، بازدید مدارس، حضور کتابدار در مدرسه، قصه گویی و جمع خوانی از جمله برنامه های دو کتابخانه «قاضی بیضاوری» شهر بیضا و «گنجینه معرفت» شهر اردکان بود.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان، در آغاز فصل پایانی سال و هفته نخست دی ماه، دو کتابخانه عمومی «قاضی بیضاوی» شهر بیضا و «گنجینه معرفت» شهر اردکان با برگزاری ویژه برنامه های متعدد پذیرای دوستداران کتاب و دانش شدند.

در هفته نخست دی ماه، مدارس ابتدایی سعادت آباد و هاشم الحسینی  ازکتابخانه قاضی بیضاوی دیدن کردند. کبری زارع، مسئول کتابخانه عمومی قاضی بیضاوی در این دیدار از اهمیت مطالعه در پیشرفت فردی و تحصیلی کودکان، ساعت کار، شرایط عضویت، نحوه استفاده از منابع و کتاب های مرجع گفت و  دانش آموزان از بخش های مختلف کتابخانه بازدید کردند؛ در این بازدید، برنامه شاهنامه خوانی  نیز در راستای آشنایی کودکان با میراث کهن، اجراشد.

در نشستی دیگر در این کتابخانه، کتاب «50 روش علاقمند کردن کودکان به علوم تجربی» در حلقه مطالعاتی مادران  معرفی شد. همچنین در ویژه برنامه قصه گویی در مدارس نیز داستان «موش کتابخانه »در سه پایه کلاسی  مدرسه ابتدایی قصه گویی شد.

به گفته مسئول کتابخانه قاضی بیضاوی در این مدت همچنین از سه تن از دانش آموزان برتر عضو کتابخانه که بیشترین میزان امانت را داشته و نیز در فعالیته ای فرهنگی کتابخانه شرکت داشته اند، با اهدای جوایزی قدردانی شد. این برنامه در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش با حضور فرماندار و دیگر مسئولین ادارات شهرستان برگزار شد.

در کتابخانه عمومی گنجینه معرفت اردکان نیز برنامه جمع خوانی از کتاب «مژده گل» برای کودکان اجرا شد. مسابقه نقاشی به مناسبت بزرگداشت سالگرد حماسه 9دی و نشست کتابخوان کتابخانه ای دیگر برنامه برگزار شده در آغاز فصل سرد بود. در این نشست که با استقبال کودکان، نوجوانان و دانش آموزان همراه بود شش عنوان کتاب توسط اعضای کتابخانه ارائه شد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 12