منو1
Untitled1398/10/21 شنبه به همت کتابخانه ابوریحان شیراز کارگاه آموزشی و نشست کتابخوان در اداره کل حفاظت محیط زیست فارس برگزار شد کتابخانه ابوریحان شیراز با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس کارگاه آموزشی و نشست کتابخوان برگزار کرد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز، کارگاه «انواع کتاب و کتابخانه و انواع سواد» و «نشست ویژه کتابخوان» در جمع کارکنان علاقه‌مند اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، به اهتمام این اداره کل و کتابخانه ابوریحان، برگزار شد.

در ابتدای این نشست، اکرم کاووسی، کارشناس آموزش همگانی اداره کل حفاظت محیط زیست و هماهنگ‌کننده نشست، به اهمیت کتاب و مطالعه اشاره کرد و از اشتیاق همکاران خود برای شرکت در این برنامه خبر داد. وی ابراز امیدواری کرد با توجه به استقبال از این برنامه، نشست‌های فرهنگی و آموزشی در زمینه کتاب و کتابخوانی به ‌شکل مستمر ادامه یابد.

پس از آن محمدرضا ابراهیمی، مسئول کتابخانه ابوریحان، ضمن بیان خدمات کتابخانه‌های عمومی و پراکندگی کتابخانه‌ها در شهر شیراز، به سخنرانی با موضوع «انواع کتاب و کتابخانه و انواع سواد» پرداخت. وی تاریخچه‌ای از پیدایش کتاب و کتابخانه ‌و انواع آن‌ها از عصر باستان تا کنون را بیان کرد و سپس تعاریف سواد در عصر حاضر و انواع سواد از جمله سواد عاطفی، سواد ارتباطی، سواد مالی، سواد رسانه‌ای، سواد تربیتی، سواد رایانه‌ای، سواد زیست‌محیطی، سواد سیاسی، سواد میان‌فرهنگی، سواد اجتماعی و... را تشریح کرد.

در ادامه، نشست کتابخوان با معرفی 10 کتاب در موضوعات مختلف از سوی کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست برگزار شد و کتاب‌های «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها»  و «سه‌شنبه‌ها با موری»  از سوی «لیلا جولایی»، «تسلی‌بخشی‌های فلسفه» ، «وقتی نیچه گریست»  و «دنیای سوفی» از سوی «مریم زارع»، «برنامه ب» ، «انسان در جستجوی معنا»  و «جادوگر دهکده سبز»  از سوی «فرزین بیات ماکویی»، وَ «حفاظت محیط زیست؛ پیشنهاد 50 کار ساده» و «7 عادت مردمان موثر»  از سوی «امیرپاشا کنکاش»، معرفی گردید.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 27